Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!

Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!
Hovorí sa, že vlasy sú korunou krásy. Aby to tak však bolo, je potrebné, aby sme im venovali dostatočnú starostlivosť. Najmä v letných mesiacoch si naše vlasy vyžadujú viac hydratácie a ochrany pred slnkom. My vám poradíme tipy, vďaka ktorým budú vaše vlasy krásne, a hlavne zdravé. Nezabudnite si otvoriť aj našu galériu pod článkom a prezrieť si super kvetovú vlasovú inšpiráciu.

Ochrana pred slnkom
Silné slnečné lúče môžu zničiť nielen vašu pokožku, ale aj vlasy. Preto si ich chráňte šiltovkou, šatkou alebo klobúkom. Vyhnite sa tmavým farbám a radšej zvoľte svetlé odtiene, ktoré slnečné lúče odrážajú.

Konský chvost už neriešte: Nahradí ho TENTO originálny účes

Hydratácia je základ
Ak už trávite čas na slnku, dbajte na to, aby ste svoje vlasy poriadne hydratovali a vyživili. Výbornou voľbou sú kozmetické produkty, ktoré obsahujú UV filter. Na trhu nájdete množstvo vlasovej kozmetiky od šampónov, masiek až po vyživujúce séra. Tie vaše vlasy ochránia pred nadmerným vysušovaním a dodajú im potrebnú hydratáciu.

Nebezpečné UV žiarenie
Naše vlasy sa počas leta stávajú omnoho citlivejšími a zraniteľnejšími. Poškodzuje ich nielen nebezpečné UV žiarenie, vietor, ale tiež morská a chlórovaná voda. Preto ešte pred pobytom na slnku si na vlasy aplikujte ochranný sprej. Po návrate domov si ich umyte regeneračným šampónom a následne aplikujte vyživujúcu masku.

Juj, maličký, ale štýlový: Vlasový trend, ktorému neodoláte

Stop fénu a žehličke na vlasy
Letné počasie dá vašim vlasom poriadne zabrať. Preto sa v tomto období oblúkom vyhnite používaniu žehličky na vlasy, fénu či kulmy, ktoré vlasy ešte viac vysušujú. Namiesto toho skúste nový letný strih, ktorý vašu hlavu odľahčí. Pri vysokých letných teplotách to určite oceníte.

V našej galérii pod článkom nájdete jedinečnú vlasovú inšpiráciu z kvetov. Skúsite?

Autor: Miška
Zdroj foto: Shutterstock


Veľký test zdravia - Potrebuje vaše telo detox?
Otestuj sa

Galéria

Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!+16Zmeny, ktoré nepodceňujte: TÚTO pomôcku by ste cez leto nemali používať!

Neprehliadnite

Čítaj viac