Život bez sexu: Ako vyzerá v praxi?

Život bez sexu: Ako vyzerá v praxi?
Láska bez sexu, alebo sex bez lásky? Najlepší je správny pomer citu aj telesnej slasti, ale ak stretnete asexuála, budete si musieť vystačiť s tým, že je ako partner skvelý, v sexe mu všetko funguje, akurát vás nepotrebuje vidieť každý večer nahú. Nehovoríme o mužovi z rozprávky. Okrem neustále sexuchtivých mačov chodia po svete aj chlapi, ktorí sex berú ako multivitamíny - len keď už je nutná potreba.

Asexuál na obzore
Muža, ktorý nemá so sexom problémy, ale vyhľadáva ho rovnako intenzívne ako zvyšok chlapov napríklad behanie, spoznáte veľmi ľahko. Nie je z tých, ktorý vám hľadí do výstrihu, premeriava si vás, keď dúfa, že ho nevidíte a to najhlavnejšie, po romantickej večeri odíde a nebude tvrdiť, že spoločná cesta života vedie popod vaše nohavičky. Pozor, týchto mužov je menšina a netešte sa, mnoho žien nie je príliš nadšených, ak si partner plní manželské povinnosti raz za tri mesiace. Na druhej strane, ak klady jeho charakteru prevážia posteľné aktivity, budete si musieť nájsť iné ventily slasti, ako dlhé predohry a vášnivé noci.

Zosúladiť sa v nemilovaní
Na sex treba dvoch, ale rovnako aj na nesex, pretože zladiť, potreby a čas na milovanie pre oboch partnerov je omnoho zložitejšie, ako natiahnuť si budík. Najviac hádok v partnerstve sa stále rodí kvôli sexu, ale obvykle je muž ten, čo chce prebúdzať partnerku aj cez obdobie bolestí hlavy. Lenže v prípade, že partner sex považuje za prežitok, sa nemôžete spoliehať na to, že bude pre vás k dispozícii, keď budete mať chuť vy. Pletenie, zábava s kamoškami alebo spoločné výlety, čítanie beletrie, sledovanie filmov v televízii, aký program je pre vás dôležitý, aby ste vedeli vydržať byť v odmietnutom stave?

Cirkevné doktríny
Samozrejme, že niektorí muži nemajú nechuť k sexu vrodenú, ale poctivo vštepovanú prostredníctvom vierouky, rodičov a cirkevného spoločenstva. V tomto prípade si sadnú dvaja na chlp rovnakí a miesto divokého súloženia už pred svadbou, radšej spievajú pri gitare gospelové chorály. Ak by ste chceli partnera, ktorý je cirkevne založený, prerobiť na moderný spôsob sexuálneho spolunažívania, narazíte na odpor a pomôže len zopäť ruky a čakať, kým vás o jednu z nich nepožiada.

Existuje náhrada?
Niektorí hovoria, že áno, druhí by bez sexu nedokázali existovať dlhšie ako mesiac. Človek je tvor sexuálny, ale skúsenosti hovoria, že dlhé roky môžu spolu vydržať aj páry, ktoré milovanie neuchvacuje. Tak či onak, v praxi to vydržia len dvojice, ktorým chutí „rovnakou lyžicou." V ostatných prípadoch hrozia hádky, rozchody alebo prinajlepšom nevery.

Autor: Marcos


Madonnina plná náruč: Poznáte jej milencov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac