Ženy vs. muži: Čo pre nás znamená romantika?

Ženy vs. muži: Čo pre nás znamená romantika?
O tom, že muži a ženy sú diametrálne odlišné ľudské bytosti, sa už popísali celé litánie. Inak pristupujeme k povinnostiam, k problémom sa staviame taktiež každý po svojom a odlišne vnímame i nepísané pravidlá fungujúceho vzťahu. Tam patria i tie, týkajúce sa romantických prejavov. V čom spočíva hlavný rozdiel?

Niektoré dámy majú o povahových črtách pána Božského celkom jasnú predstavu. Okrem vlastností týkajúcich sa samostatnosti, duchaprítomnosti, zmyslu pre humor či zodpovednosti, si stále nemálo žien zakladá aj na romantickom nastavení svojho potenciálneho partnera. Avšak, odborníci tvrdia: „V realite trvalého vzťahu sa romantika prejavuje občasne a len v drobnostiach." My dodávame: „A samozrejme celkom rozdielne."

Romantika z pohľadu muža
Tak sa zdá, že čím je chlap racionálnejší, tým menšiu dôležitosť romantickým prejavom pripisuje. Keď však ide do tuhého, muži sa dokážu zmobilizovať do nevídaných ľúbostných prejavov. V reálnom živote je však pre väčšinu chlapov napĺňanie partnerkiných romantických vízií náročnejšie, než prežiť obdobie dažďov v Amazonskom pralese. Mnohých mužov skrátka romantika dlho nebaví, či sa nám to páči alebo nie. My si na nej (bohužiaľ) zakladáme o čosi viac.

Romantika z pohľadu ženy
O tom, že romantika nepredstavuje pre mužov sci-fi, svedčí napríklad obdobie dvorenia, kedy by páni svojimi gestami mohli hravo konkurovať hlavným hrdinom nemeckých romantických filmov. Pre muža je obvykle romantika len prostriedkom, ako získať srdce naoko neprístupnej dámy. Dobre vedia, že týmito prejavmi vedia „zlomiť" aj tie najchladnejšie z nás. Po zdarnom konci však intenzita podobných prejavov rapídne klesá. My sme však vo svojej podstate nenáročné. Vieme, že romanticky „blbnúť" sa nedá stále. Neraz nám k celkovej spokojnosti postačí len niekoľko vnímavejších a citlivejších gest.

Vrelé objatie
Pokiaľ existuje niečo, čo ženy dokážu naozaj oceniť, je to práve citlivé zaobchádzanie a s ním spojené objatie. Jeho sila je nepopísateľná, obzvlášť v situáciách, keď sa proti nám spikol celý svet. Láskyplným objatím ešte žiadny muž nikdy nič nepokazil.

Romantiky nie je nikdy dosť
A nemusí to byť zrovna zariadenie, ktoré nás každý deň po príchode domov obsype ružami, prípadne súkromný koncert obľúbeného speváka (hoci ten by mohol potešiť). Romantika môže znamenať i drobnosť v deň, kedy nemáme sviatok. Len tak, ako dôkaz, že na nás partner myslel.

Gentlemani sú stále IN
I keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že v dnešnej emancipovanej dobe sú muži - gentlemani nechceným „artiklom", nie je to tak. Aj tá najsamostatnejšia žena sa vždy poteší pozornému proťajšku, ktorý pomôže s kabátom, nákupnými taškami, prisunie stoličku, vojde do reštaurácie prvý alebo zaplatí účet. Jednoducho, tradičné mužské prejavy, ktoré už budú čoskoro raritou.

Aj na sexe záleží
Rýchlovky dokážu vzťah okoreniť, no z dlhodobejšieho hľadiska uspokojujú prevažne pánov. Ich sexuálne potreby sú zväčša nenáročné, nepotrpia si na predohru či prílišné láskanie. U žien je to celkom opačne. Tie vo väčšine prípadov potrebujú nielen viac času, ale i vzruchov. Túžia sa naplno oddať svojim pocitom. I preto pripisujú význam nielen spomínanej predohre, ale aj dĺžke pohlavného styku.

Jedna rada na záver: Každá z nás túži byť hýčkaná a reč nie je o hmotných statkoch. Často postačí len trošku pozornosti. Koniec koncov, štatistiky rozvodovosti a kancelárie manželských poradcov sú plné prípadov, kedy by ženám stačilo len o niečo viac záujmu o ich vlastné „ja" zo strany partnera.

Autor: Danka


Aká je vaša sex biografia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac