Zbohom kruhy pod očami

Zbohom kruhy pod očami

Tmavé kruhy pod očami sú nechcenou „ozdobou“ našej tváre a na kráse nám rozhodne nepridajú. Ak vám sinavé „tiene“ každé ráno strpčujú pohľad do zrkadla, vyhláste im vojnu a začnite s nimi bojovať.

Príčinou ich vzniku môže byť únava, nedostatok čerstvého vzduchu, tabakový dym, slnečné lúče či prílišné namáhanie očí.

Prečo sa tvoria?
Za tmavé kruhy pod očami môže spomalená mikrocirkulácia v jemnej pokožke pod očami. Keď sa cievy pri únave roztiahnu, aby priviedli k očiam viac krvi, tá sa pod tenkou pokožkou javí ako modrá, alebo modrošedá plocha. Tento tmavomodrý odtieň je krv, ktorá prechádza cievkami vedúcimi hneď pod povrchom kože. Často sa môžu objavovať u žien pri menštruácii, alebo počas tehotenstva. Príčinou ich vzniku môže byť únava, nedostatok čerstvého vzduchu, tabakový dym, slnečné lúče či prílišné namáhanie očí.

Ako proti nim bojovať?
Skúste túto nechcenú okrasu vašej tváre trochu zredukovať. Výborne vám poslúžia čajové lyžičky, ktoré na štvrť hodinu vložíte do mrazničky a potom priložíte na očné viečka. Vhodné na zahnanie únavy očí sú aj plátky uhorky, alebo vylúhované sáčky čierneho, či zeleného čaju, ktoré priložíte na pár minút k očiam a necháte pôsobiť. Z ľudovej lekárne je dobrý tvaroh, ktorý vymiešaný a zabalený do vreckovky na 10 minút priložíte na viečka a potom opláchnete vodou.

Aby kruhy zdobili vaše oči len minimálne, snažte sa v strave zvýšiť prísun vitamínu A (betakaroténu). Či už v podobe tabletiek, alebo pitím mrkvovej šťavy. Úplne vylúčte alkohol, eliminujte stresové faktory, veľa odpočívajte a doprajte si pokojný a výdatný spánok.

Zamaskujte ich!
Na zatretie tmavých kruhov použite krémový pleťový korektor, zosvetľujúci make-up, alebo svetlý očný tieň. Korektor by mal byť o tón až dva svetlejší ako je farba zvoleného make-upu. Nanaste pod oči tri bodky korektora a rozotierajte ho od vnútorného kútika smerom k vonkajšiemu. Takýmto spôsobom sa tmavé „strašiaky“ pod vašimi očami stanú takmer neviditeľnými.

Používajte iba malé množstvo kozmetických prípravkov, aby sa pokožka v okolí očí zbytočne nezaťažovala. Prípravky jemne vklepávajte bruškami prstov. Vtieranie a vmasírovanie krémov a korektorov so sebou nesie riziko vyťaženia pokožky a následný vznik vrások.  

Osvieženie očiam prinesie aj používanie termálnych vôd, ktoré majú na pleť v okolí očí skľudňujúci účinok. Z času na čas sa venujte aj očným cvičeniam. Urobia vám dobrú službu nielen tým, že zaženú únavu očí, ale môžu dokonca pomôcť zlepšiť váš zrak. 

Autor: Silvia


Viete nakupovať?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac