Zbavte sa tuku na stehnách!

Zbavte sa tuku na stehnách!
Kúpou nových plaviek a prečisťujúcou kúrou odštartovala väčšina z nás nadchádzajúcu letnú sezónu. Bohužiaľ, nie všetky sme stotožnené so svojimi krivkami a na figúre túžime čo to vylepšiť. Ak ste sa v týchto vetách našli, potom niet na čo čakať. I keď stehná patria k najproblémovejším ženským partiám, nie je dôvod, prečo by ste sa sna o ich štíhlom a peknom tvare mali vzdať.

So stúpajúcou ortuťou na teplomeroch máme stále viac možností, ako dostať svoje telo do formy. No bez pohybu a zmeny stravovacích návykov to ozaj nepôjde. S našimi cvikmi však nič nie je nič nemožné. Pevná vôľa a sebadisciplína dokážu aj v tomto smere zázraky.

Rýchly nástup, ešte rýchlejší koniec
Pokiaľ patríte medzi športových „nováčikov", nesnažte sa dohnať všetko zameškané jedným dňom v posilňovni. Uženiete si iba ak svalovicu, ak nie rovno nechuť pokračovať v ďalších fyzických aktivitách. Začnite pekne pozvoľna, napríklad rezkou chôdzou. A čo tak skúsiť beh? Ten je uznávanou súčasťou fit režimu každého, kto túži zatočiť s tukovými vankúšikmi. Vyzbrojte sa vhodnou obuvou, obľúbenou hudbou do uší a niekoľkominútová tortúra vám ubehne ani sa nenazdáte.

Možností je neúrekom
Lákajú vás korčule? Na potrápenie vašich stehien neexistuje nič účinnejšie. To vám potvrdia všetci, ktorých táto pohybová aktivita načisto opantala. Nemáte peňazí nazvyš a kúpu korčulí vnímate ako nemalú finančnú položku? V tom prípade stavte na pomocníkov, ktorí vás nestoja ani korunu. Zabudnite na výťah a odteraz používajte len schody. Pokiaľ je to možné, nechajte auto zaparkované v garáži a do práce sa vydajte pešo alebo mestskou hromadnou dopravou. Ak vám to čas umožní, vystúpte si o pár zastávok skôr a poprechádzajte sa. Poďakujú sa vám nielen vaše stehná, ale i celé telo.

Staré, ale účinné
Osvedčené cviky, ktoré ani rokmi nestratili na povesti tých najefektívnejších. Reč je o drepoch a takzvaných nožničkách. Ich pravidelným cvičením je badateľný výsledok otázkou niekoľkých týždňov. Počas cvičenia drepov dávajte pozor, aby bol váš chrbát vyrovnaný a zdvíhali ste sa pomocou stehien, nie zadočku. Ak si trúfate, vezmite do rúk závažie, čím pozitívne účinky drepov ešte znásobíte.

Finty, ktoré zaberajú ihneď
Pekné nohy nejde vyčarovať zo dňa na deň, no ak ich potrebujete hneď, pomôžu vám známe triky. Chystáte sa na dôležité stretnutie a k novej sukni sú štíhle stehná priam nutnosťou? Stavte na zoštíhľujúce pančušky, ktoré vám končatiny pekne vyformujú a vy sa razom budete cítiť sebavedomejšie. Ich nosenie však nie je veľmi príjemné, preto sa na ne z dlhodobého hľadiska nespoliehajte. Pracujte na sebe tak, aby ste tento vizuálny klam v budúcnosti nepotrebovali. Medzi osvedčené spôsoby, ako stehná opticky zúžiť, patrí i tmavšie opálenie a nápomocné vedia byť i peelingy a rôzne masáže. Zbavovanie sa odumretej kože totiž zvyšuje krvný obeh, eliminuje celulitídu, napomáha organizmu rozprúdiť lymfatický systém a tým ho zbaviť toxínov.

Autor: Danka


Hrozí vám anorexia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac