Zbavte sa celulitídy: Lacno a účinne!

Zbavte sa celulitídy: Lacno a účinne!

Celulitída je postrachom veľkého percenta žien. Nepekná pomarančová pokožka dokáže veru poriadne znepríjemniť život. Napriek tomu, že kliniky estetickej medicíny majú proti celulitíde rôzne zbrane, nie všetky ženy si ich môžu dovoliť. Veď rôzne procedúry sú zvyčajne aj dosť finančne náročné. Našťastie, existujú aj lacné recepty, ktoré môžu pomôcť vyhladiť pomarančovú pokožku a nevyprázdnia vašu peňaženku. Niekoľko takýchto tipov vám ponúkame.


Kávová usadenina

Hoci sa pitie kávy nepovažuje za priateľa krásnej pokožky bez celulitídy, káva môže proti celulitíde i pomôcť, ak ju vieme správne využiť. Na „proticelulitídovú" kúru potrebujete kávovú usadeninu, prírodný olej (napríklad mandľový či olivový) a celofán. Z usadeniny a oleja vytvorte hustejšiu zmes, naneste na postihnuté miesta a obaľte potravinovou fóliou. Tento zábal nechajte pôsobiť asi 30 minút a potom umyte.

Kávová usadenina sa dá použiť aj na masáž pokožky. Zmiešajte trochu usadeniny s telovým mliekom alebo krémom a zmesou masírujte pokožku postihnutú celulitídou. Do zmesi môžete pridať aj hnedý cukor alebo hrubozrnnú soľ. Pred umytím nechajte „kávové mlieko či krém" chvíľku pôsobiť.

Voňavá škorica
Sila škorice sa takisto využíva v boji proti celulitíde. Dve lyžice mletej škorice zmiešajte s dvoma téglikmi bieleho jogurtu a pre lepší účinok i nanášanie možno pridať pár kvapiek prírodného olivového oleja. Zmes naneste na pokožku, prekryte potravinovou fóliou a nechajte účinkovať asi 30 minút.

Prírodné oleje
Proti celulitíde sa osvedčili aj niektoré prírodné oleje. Týka sa to najmä rozmarínového a feniklového oleja. Pár kvapiek pridajte do mandľového alebo olivového oleja a zmesou masírujte postihnuté miesta. Dobré účinky majú aj esenciálne oleje - hlavne grapefruitový či škoricový.

Obyčajná lufa
Počas sprchy si doprajte masáž masážnou rukavicou alebo žinkou z lufy. Takáto masáž taktiež pokožku prekrví a ak ju budete robiť pravidelne, stav a vzhľad pokožky sa iste zlepší.

Potrebná voda
Každé sprchovanie zakončite spŕškou studenej vody namierenej na celulitídou postihnuté miesta. Striedanie teplej a studenej sprchy prispeje k lepšiemu prekrveniu pokožky a tým aj k jej zdraviu.

Masáž prstami, nie dlaňami
Aby mali masáže ako aj ostatné vyššie uvedené spôsoby žiaduce výsledky, treba ich robiť pravidelne, niekoľkokrát v týždni. Okrem toho sa pri masážach proti celulitíde odporúča masáž robiť prstami, nie dlaňami. Efekt tak bude oveľa lepší.

Máte aj vy svoj domáci trik proti celulitíde? Podeľte sa oň v našej diskusii.

Autor: Mária


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac