Zázrak pre vašu pleť: Skúste kvasnice

Zázrak pre vašu pleť: Skúste kvasnice
Máme superlacný a účinný prostriedok pre vašu pleť. Nájdete ho priamo vo svojej chladničke. Už tušíte? Áno, hovoríme o kvasniciach, ktoré dokážu s pokožkou neuveriteľné zázraky. Skúsite to s nimi?

Čo sú to vlastne kvasnice?
Pivovarské kvasnice vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe a ako potravina sú cenené pre vysoký obsah zdraviu prospešných, biologicky aktívnych látok. Majú vysokú koncentráciu vitamínov skupiny B, obsahujú esenciálne aminokyseliny, kompletné bielkoviny, minerály a stopové prvky.

Zvnútra i zvonku
Využitie tohto zázraku je hneď dvojnásobné. Kvasnice môžete pre posilnenie stavu pokožky užívať vnútorne. Ich pozitívne účinky zbadáte nielen na pleti ale aj vlasoch, nechtoch a dokonca lepšej nálade a celkovom zdraví.

Ak vás trápi akné či nečistá pleť aj dávno po puberte, mali by ste mať kvasnice neustále po ruke a užívať ich ideálne v kombinácii s probiotikami dlhodobo. V lekárni ich objavíte v podobe tabliet, prášku i vločiek. Nepáchnu ako tie určené na pečenie, takže ich môžu užívať aj osoby, ktoré by inak po kvasniciach za žiadnu cenu nesiahli.

Priamo na vyrážky
V obchode najbližšie nevynechajte regál s klasickými kvasnicami. Nenechajte sa odradiť typickým pachom a neváhajte ich použiť aj zvonku. Manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá, ide o vďačný prostriedok, ktorý môžete mať po ruke v chladničke v podstate neprestajne.

Objavili ste nepeknú vyrážku, máte opar či inú ranku? Natrite si ju roztokom z kvasníc a teplého mlieka a/alebo medu. Postačí niekoľko hodín a stav vášho „problému" sa rozhodne zlepší.

Kvasnicová maska
Unavená, problematická či aknózna pleť potrebuje aspoň raz do týždňa poriadnu vzpruhu. Skúste v miske vymiešať polovicu kvasníc a teplý med alebo kvalitný biely jogurt. Nanášajte na vyčistenú pokožku tváre, krku a dekoltu i na všetky oblasti ktoré vám zasiahlo akné a nechajte pôsobiť dvadsať minút. Následne dôkladne opláchnite vlažnou vodou.

Osviežujúca maska
Túto masku si pripravíte zmiešaním kvasníc, šťavy z citróna, lyžičky bielka a medu. Maska by mala mať hustejšiu konzistenciu, preto ju dobre vymiešajte a nechajte pôsobiť 15 minút, následne zmyte šalviovým odvarom.

Vyživujúce mlieko
Ak potrebujete zotaviť svoju pleť po náročnom období či chorobe, skúste si pripraviť kvasnicové pleťové mlieko. Postačí rozpustiť polovicu kvasníc v šálke teplého mlieka a vatovými tampónmi potom pleť očistiť.

Autor: Sophy


Umenie báť sa: Vyznáš sa v hororoch?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac