Záchrana: Najlepšie masky pre poškodené vlasy

Záchrana: Najlepšie masky pre poškodené vlasy

Slniečko vie síce poláskať naše telo a dopriať mu krásny bronz, vlasy sa však s ním príliš nepriatelia. Intenzívne slnečné žiarenie, slaná a chlórovaná voda, vietor a vysoké teploty vlasy zaťažujú a oslabujú. Ak preto túžite nadobudnúť späť svoje zdravé vlasy, vyskúšajte skvelé ozdravujúce masky.

Avokádová maska na suché vlasy
Avokádo je nielen pochúťkou v kuchyni, ale aj vynikajúca pomôcka pre krásu nášho tela. Rozmiešané s olivovým olejom sa postará o suchú pleť aj vlasy. Vyčarte si hebkú hrivu z avokáda aj vy.

Rozmixujte jedno zrelé avokádo s polievkovou lyžicou oleja a pár kvapkami citrónovej šťavy. Naneste na suché vlasy, dobre zapracujte do končekov a zabaľte do celofánu. Nechajte pôsobiť aspoň hodinu, potom zmyte vlažnou vodou.

Med pre poškodené vlasy
Med je malý prírodný zázrak. Upokojí vaše hlasivky, rozmiešaný v teplom mlieku vám navodí spánok, osvieži popukané pery, pôsobí antisepticky. Ocenia ho aj vaše vlasy.

Vymiešajte 3 lyžice olivového alebo kokosového oleja s dvoma lyžičkami tekutého medu, pridajte vaječný bielok a lyžičku rumu. Do hladkej zmesi primiešajte aj jednu ampulku vitamínu A alebo D. Naneste na konce vlasov, dobre premasírujte a držte v teple. Po hodine zmyte.

Tip: Pre lepší účinok nechajte pôsobiť cez noc. Vlasy ale dobre zabaľte do fólie a uteráka, aby sa nezašpinila posteľná bielizeň.

Vzpruha pre jemné vlasy
Musíte sa o svoju korunu krásy starať poctivo, inak bude jemná a mdlá? Potom práve vás osloví senzačná maska na jemné vlasy.

Zmiešajte lyžicu mandľového oleja s lyžičkou ovsených vločiek, lyžicou mlieka a ampulkou vitamínu D. Dobre vypracujte na hladkú hmotu a naneste na celú dĺžku vlasov. Po polhodine až dvoch hodinách zmyte šampónom.

Tipy pre poškodené vlasy
Ak máte pocit, že ani masky a každodenná starostlivosť nepomáhajú, skúste sa vo vašom salóne spýtať na rekonštrukčné terapie, ktoré vlasy pomôžu zregenerovať.

Mandľový olej môžete aplikovať na vlasy kedykoľvek na noc, prípadne ho vziať so sebou aj na dovolenku, kde vám pomôže vlasy dostať pod kontrolu. Vďaka hydratačným vlastnostiam je výborný aj na telo.

Ak je vlas vážne poškodený, teda nalomený a rozštiepený, treba sa ho nemilosrdne zbaviť, inak narobí ešte viac škody a bude sa štiepiť čoraz vyššie.

Autor: Astrid


Viete hospodáriť s peniazmi?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac