Výhody a nevýhody predlžovania vlasov

Výhody a nevýhody predlžovania vlasov

Pred pár rokmi čisto trendová záležitosť, dnes vyhľadávaný spôsob ako riešiť problém riedkych vlasov, s ktorým mnohé bojujeme celý život. Predlžovanie vlasov. Metód, ako dosiahnuť vysnenú korunu krásy je viac ako dosť – keratín, živicové spoje, našívanie, kovové spojky a iné. Stačí si len vybrať. Ale ešte pred tým rozumne uvážiť, či nám hustá hriva skutočne stojí za to, riskovať stratu aj toho mála, čo nám na hlave ešte ostalo.

Napájaniu „falošných vlasov“ prepadli aj hviezdy zvučných mien. Svoje jemné vlasy si cudzími kaderami pravidelne zahusťuje extravagantná manželka futbalového mága Victoria Beckham, herečka Keira Knightley, čokoládová kráska so zlatom v hrdle Beyoncé, či česká topmodelka Simona Krainová, ktorej táto revolučná metóda údajne zachránila kariéru.

Kozmická rýchlosť
Rast vlasov nanešťastie nie je možné urýchliť a ťažko by sme hľadali aj spôsob ako ovplyvniť ich hustotu. Ak k nám príroda nebola štedrá do takej miery ako by sme si priali, môžeme jej pomôcť a získať bohaté vlasy už za pár hodín. Miesto dlhoročného čakania na to, kým vám vlasy dorastú do želanej dĺžky navštívte radšej kaderníka, ktorý vám takmer na počkanie vyčaruje z páperia na hlave závideniahodnú objemnú hrivu. 

Rýchla zmena
V prípade predlžovania vlasov neexistujú žiadne vekové obmedzenia a nezáleží ani na kvalite, či farbe vlasov. Jediným dôležitým kritériom je, aby dĺžka vlasov dosahovala aspoň 10 centimetrov. Vlasy si môžete dať predĺžiť o 10, 30, či 70 centimetrov. Záleží na vašej predstave a finančných možnostiach.

Nemusíte sa báť ani farbenia, melírovania, žehlenia, či natáčania vlasov. Aj keď zmenu farby sa odporúča zveriť pre istotu do rúk odborníkov. Na „cudzích“ pramienkoch je výhodné aj to, že ak vás po čase dlhé kadery zunujú, môžete si pramienky odložiť a použiť ich neskôr.

Komplikovaná starostlivosť
Všetky metódy predlžovania vlasov predstavujú určitý zásah do štruktúry vlasov formou použitia chemickej látky na uchytenie prameňov. Pri predĺžení a zahustení vlasov počítajte aj so zvýšenou záťažou na vlastné vlasy a ich korienky.

Keďže sa napojeným pramienkom nedostáva výživy z vlasových korienkov a mastnoty z pokožky hlavy, vlasy treba po každom umytí šetrne ošetriť prostriedkom proti vysúšaniu vlasov, aby sa predišlo ich lámaniu. Pri rozčesávaní sa vyhnite ostrému šklbaniu, ktoré oslabuje spoje. Ak k svojim novým vlasom nebudete pristupovať zodpovedne a neposkytnete im náležitú starostlivosť, ľahko sa môže stať, že z vašich pôvodných po pár mesiacoch ostane zničený chuchvalec čohosi, čo vlasy len pripomína..

Finančná náročnosť
Ďalšou z nevýhod je, že predlžovanie vlasov ani zďaleka nie je lacnou záležitosťou. Závisí od počtu pramienkov, ktoré si dáte napojiť a metódy, ktorú uprednostníte, ale zvyčajne sa cena pohybuje v rozpätí od 10 do 25 000 korún. Do úvahy však berte aj výdavky na časté návštevy kaderníka, ktorý vám musí spoje pravidelne obnovovať, aby nedošlo k poškodeniu vlasov. Nezanedbateľné nie sú ani ceny špeciálnych prípravkov, ktoré slúžia na dokonalú starostlivosť o predlžované vlasy.

O nevýhodách predlžovania vlasov by vám čo-to porozprávala aj „priateľka“ s rozprávkovými vlasmi Jennifer Aniston. Tvrdí, že predĺženie vlasov jej zruinovalo vlasy a kým jej dorástli zdravé, trvalo to rok a pol.   

Rizikový výber
Prvým krokom ku skutočne kvalitne napojeným vlasom je vstup do dverí správneho kaderníckeho salóna. Zvyčajne každý salón presviedča potenciálne klientky o nesporných výhodách metódy, ktorú má sám vo svojej ponuke, pričom nezabudne podotknúť, že iné metódy nie sú ani zďaleka také spoľahlivé.  Preto orientujte pozornosť na zariadenia, ktoré vám nielen poskytnú diagnostiku vlasov a komplexné poradenstvo, ale nebudú vám odporúčať predlžovanie vlasov za každú cenu, keď je už na prvý pohľad zrejmé, že konečný výsledok by vašim vlasom neprospel.

Voľte preto salóny s dobrými referenciami, alebo tie, ktoré už stihli otestovať vaše priateľky, či známe. Ak sa vašich vlasov ujme „odborník“ na slovo vzatý, môžu vaše vlasy dopadnúť katastrofálne bez ohľadu na použitú metódu.

Autor: Alica


Akou veľkou fanúšičkou Twilightu ste?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac