Vyčarujte si dokonalé obočie

Vyčarujte si dokonalé obočie

Tak ako zvýraznené lícne kosti dodávajú tvári príťažlivú ostrosť či štíhlosť, pekne vytvarované obočie zasa dokáže veľmi ovplyvniť jej celkový výraz. Pamätáte sa na módu rokov minulých – priam mužsky husté obočie v osemdesiatych rokoch či extrémne tenké oblúky v rokoch deväťdesiatych? Rýchlo na ne treba zabudnúť, aj keď i dnes môžeme stretnúť dámy, pre ktoré sa tento trend stal nadčasovým a držia sa ho dodnes. Už niekoľko sezón totiž platí -  s prirodzenosťou ďalej zájdeš.

V praxi to znamená, že sa vytrhávajú len chĺpky vyčnievajúce spod prirodzeného oblúka. Ďalšou pomôckou pri vytrhávaní je obyčajná ceruzka, tá určí kde by sa obočie malo začínať a končiť. Priložte si ju zvisle k vnútornému kútiku oka tak, aby jej hrot smeroval k čelu.

Ako tvarovať
Podobným spôsobom ju priložte k vonkajšiemu kútiku oka a k nosu tak, aby vznikli dva body. Chĺpky, ktoré prečnievajú treba vytrhať. Môžete si tiež ceruzkou na obočie doslova namaľovať tvar obočia, aký by ste chceli mať a vytrhávať podľa neho. V žiadnom prípade však nevytrhávajte chĺpky rastúce nad obočím, tie zle dorastajú. Po vytrhávaní môže byť okolie obočia podráždené a opuchnuté, a preto ho treba schladiť kockou ľadu.

Ak sa na domáce experimenty necítite, zverte sa do rúk kozmetičke. Jej zásahy sú predsa len profesionálnejšie i cenovo dostupné.

Čo robiť ak máte opačný problém – obočie ste si vytrhali a nechce dorásť, prípadne je veľmi svetlé či naopak pritmavé k vašej farbe vlasov? Dnes sa ponúka dostatok možností ako napraviť takýto kozmetický problém.

Svetlé, jemné či preriedené obočie
Spoľahnúť sa môžete na niekoľko riešení – každodenné domaľovávanie, farbu na obočie a permanentný mejkap. Každodenné domaľovávanie je síce otravné, no pripúšťa najviac experimentov s mejkapom. Ak sa rada líčite rôznymi spôsobmi, je to pre vás najlepšie riešenie. Maskéri používajú pri líčení obočia ceruzky, očné tiene, maskary na obočie  či bezfarebné riasenky.

V našich drogériách sa dajú zohnať všetky uvedené druhy líčidiel. Rozdiel je v spôsobe používania, aj v efekte. Najprirodzenejšie pôsobia maskary, pretože obočie veľmi jemne zafarbia a zároveň vyčešú; ceruzkou zasa docielite presné línie a tiene zasa vyčaria jemne nalíčené obočie. Ak sa vám nechce babrať každé ráno s mejkapom, no bez nalíčeného obočia pôsobíte nevýrazne, spoľahnite sa na farbu na obočie. Za približne šesťdesiat korún vám ho nafarbí kozmetička a vydrží dva týždne.

Jednoduché dofarbenie
Farbu na obočie predávajú tiež v drogériách, väčšinou v dvoch odtieňoch – čiernej a hnedej. Balenie vám vydrží určite rok a ak ste šikovnejšia, môžete si tak obočie farbiť aj doma. Permanentný mejkap je drahšia záležitosť, obočie stojí od dvoch tisícok vyššie, no vydrží niekoľko rokov. Táto metóda je vhodná aj pre ženy s veľmi riedkym a jemným obočím.  Po roku a pol zvyčajne treba ísť na dopĺňanie farby. Je to skvelá pomoc ženám, ktoré sa venujú športom a bežné líčenie im nestačí. Jeho výhoda spočíva najmä v tom, že ušetrí čas. Nepôsobí však tak prirodzene ako nalíčené obočie a nie je vhodné pre ľudí citlivých na bolesť, procedúra tetovania je naozaj bolestivá.

Ak ste si obočie vytrhali a lá Marlene Dietrich a nechce dorásť, nehádžte flintu do žita. Na našom trhu sú dostať prípravky podporujúce rast obočia. Väčšinou ich zoženiete v lekárni alebo parfumériách.

Príliš tmavé k vlasom?
Aj tmavé obočie sa dá zosvetliť, no odfarbovanie nechajte radšej na svoju kozmetičku. Je vhodným riešením pre ženy, ktoré majú zosvetlené či odfarbené vlasy avšak prirodzená tmavá farba obočia im zostala. Ak máte pocit, že je vaše tmavé obočie príliš blízko očiam, odfarbenie vám pomôže tiež akoby „otvoriť“ tvár. Čiastočne sa dá obočie opticky zosvetliť aj zlatou alebo béžovou ceruzkou, no výsledný efekt nie je taký výrazný ako pri jeho odfarbení.

Špeciálne efekty
Máte pred sebou párty v kostýmoch alebo sa len chcete večer zahrať na Adinu Mandlovú a tvar vášho obočia nezodpovedá vašej predstave o maske? Nemusíte sa kvôli jedinému večeru zbaviť celého obočia – skúste ho radšej miesto toho spraviť neviditeľným. T

ip amerického vizážistu Kevyna Aucoina je učesať obočie kefkou a poriadne uhladiť pečatným voskom. Nechajte zaschnúť. Potom môžete začať s prekrývaním. Používajte skôr krémovejší a hustejší mejkap, ktorý má lepšie krycie schopnosti. Napokon nalíčenú oblasť prepudrujte. Na takýto základ už môžete kresliť obočie, aké si želáte – či už sa chcete stať na jeden večer hviezdou tridsiatych rokov alebo Audrey Hepburnovou.

Autor: Britt


Čo máte spoločné s Lady Gaga?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac