Vrkoč a lá vodopád: Skúsite ho?

Vrkoč a lá vodopád: Skúsite ho?

Pri úprave vlasov sa často krútime v začarovanom kruhu. Vlasy rozpustené, zviazané do chvosta, raz za čas nejaký vrkoč či drdol, to sú tie najjednoduchšie účesy, ktoré nám zbytočne nezaberajú čas. A tak ich točíme stále dokola, bez akejkoľvek vlasovej fantázie.


Ak však chcete zo svojich vlasov vyťažiť maximum, nájdite si niekoľko minút navyše a skúste účes, ktorý ste ešte neskúšali. V ponuke je ich skutočne veľa, no my tentoraz zo všetkých vyberáme vrkoč a lá vodopád. Chcete ho skúsiť?

Niečo pre dlhovlásky
Asi je celkom jasné, že pri slovíčku vrkoč vypadli z hry všetky ženy s krátkymi vlasmi. Pre tie ponúkame šikovné triky práve TU a teraz sa vrátime opäť k dlhovláskam. Vrkoče sú momentálne veľmi populárnymi účesmi, na ktoré stavili aj desiatky návrhárov na svojich módnych prehliadkach. V rôznych podobách ich môžete nosiť deň čo deň bez toho, aby ste boli fádna či stále rovnaká, pretože zapletané vlasy ponúkajú množstvo možností.

Jednou z tých, ktoré nie sú opozerané, je práve vrkoč a lá vodopád. ide o šik a efektnú možnosť, ako spojiť rozpustené a zapletané vlasy a ako byť hravá a elegantná zároveň. S trochou cviku zvládnete prípravu do niekoľkých minút a možno už dnes dostanete na svoj nový účes prvé pochvaly. Poďme teda na to!

1. Nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky. Pripravte si kefu na rozčesanie vlasov, gumičku a svoje ruky, prípadne zaangažujte šikovného pomocníka.

2. Vlasy si rozdeľte cestičkou a dôkladne ich prečešte, aby sa vám vlasy ľahko zapletali. Začínať môžete na ktorej strane chcete, dajme tomu, že začínate napravo. Na hornej časti - približne na úrovni spánku - si vyčleňte tri rovnaké pramene a začnite zapletať klasický vrkoč smerom do boku.

3. Celá finta tohto vrkoču je, že ho ťaháte smerom do boku a pri prepletaní vrkočov naberáte spodný prameň vždy odznova. Čiže pramene prepletiete, spodný prameň pustíte a podoberiete ho novým prameňom. Prepletiete, znova spodný pustíte a podoberiete. Práve týmto spôsobom vytvárate kaskádovitý efekt, ktorý je na tomto účese jedinečný.

4. Zdá sa vám to zložité? Vôbec nie je! Stačí jedno pozretie priloženého videa, ktoré nájdete pod článkom a rýchlo si tento postup osvojíte. Vrkoč na druhej strane hlavy uchyťte gumičkou alebo sponkami a účes je hotový. Ak chcete pôsobiť ešte elegantnejšie, rozpustené vlasy môžete jemne natočiť. Vlny sa k tomuto účesu skvelo hodia.

Autor: GaBi


Neprehliadnite

Čítaj viac