VIDEO: Rýchle účesy do práce i na rande

VIDEO: Rýchle účesy do práce i na rande
Upravené vlasy spravia s výzorom veľa, preto sa deň čo deň snažíme skamarátiť s kefou, hrebeňom, gumičkami či sponkami. Nie je to však jednoduché vymyslieť vždy niečo trendy, rýchle i efektné, aj keď účesových možností je neúrekom. Ak pre svoje dlhé vlasy hľadáte nejakú sviežu inšpiráciu, ktorú zvládnete aj v krátkom čase, ste na správnom mieste. Našli sme pre vás 5-minútové video, ktoré vám predvedie štyri skvelé účesy do školy, práce i na rande.

Vrkôčiky
Pokiaľ preferujete vlasy rozpustené, no chcelo by to malú zmenu, skúste osvedčený trik pol na pol. Zabudnite však na klasický falošný chvost a po bokoch hlavy si spravte dva tenké vrkôčiky. Ich konce spojte tenkou gumičkou a už zostáva len úprava ofinky. Sčešte ju nabok alebo cez celé čelo, pokojne ju však zapleťte priamo do vrkôčika.

TIP: Viac o tom, ako upraviť ofinu, sa dočítate TU.

Prehodený chvost
Prehodený chvost vám môže pripomínať detstvo, no prečo ho nevyskúšať aj dnes? Ide o rýchly a jednoduchý spôsob, ako osviežiť klasický účes a byť trošku iná. Vlasy teda sčešte do klasického konského chvostu, prípadne si vytvorte chvost falošný - teda len z horných vlasov. Stiahnite ho gumičkou a nad ňou prstami vytvorte medzeru, cez ktorú chvost pretočíte. Vznikne vám zakrútený efekt, ktorý sa vynosíte na každú príležitosť.

Vrkoč nabok
Zapletanie je vždy sviežou možnosťou, ako sa mierne obmeniť a trendovou možnosťou je aj stajlovanie vlasov nabok. Pokiaľ tento spôsob česania dobre poznáte, predsa len vo videu objavíte malý zlepšovák. Keď máte vlasy rozpustené, hneď za ofinkou si oddeľte časť vlasov, vďaka ktorým vytvoríte objem na vrchu hlavy. Mierne ich nadvihnite, uchyťte sponkami a môžete zapletať. Takto upravený vrkoč vyzerá ešte o trošku lepšie a možno aj elegantnejšie.

Strapatý drdol
Nezabudnime ani na vlasy celkom vyčesané dohora. Nie je nič rýchlejšie ako drdol, ktorý sa síce zdá byť na prvý pohľad ťažko upraviteľný, ale jeho čaro môže byť práve v ležérnosti. Vytvorte si konský chvost a po častiach ho mierne natupírujte. Objemný chvost chyťte za jeho koniec a obtočte okolo gumičky. Dôkladne ho uchyťte a máte hotovo. Osviežením môže byť drdol stajlovaný nabok hlavy, prípadne nejaký vlasový doplnok.

Pozrite si video pod článkom a uvidíte, že aj dnes môžete mať trendy účes vytvorený za pár minút.

Autor: Marge


Neprehliadnite

Čítaj viac