VIDEO: Najlepšie triky pre umelé mihalnice

VIDEO: Najlepšie triky pre umelé mihalnice
Zvodný ženský pohľad je na nezaplatenie. Sami muži predsa vravia, že práve očami ich ženy pútajú najviac. Skúste preto svoj bežný kukuč o poznanie vylepšiť a stavte na umelé mihalnice. Uvidíte, že sa vám oči nádherne otvoria a vy budete vyzerať stále prirodzene, no o niečo lepšie. Stačí iba poznať ten správny návod.

Na začiatok
V prvom rade sa nenechajte odradiť nejakou zlou skúsenosťou. Ak vám kamarátka rozprávala, že sa jej s umelými mihalnicami nedarilo, zrejme nepoznala správny postup. Po prvý raz sa skutočne odporúča zájsť k profesionálovi, no ak sa svojich schopností neobávate, pokojne si vystačíte sama.

Pripravte sa
Ak nenájdete balenie, kde sa skrýva všetko v jednom, nakupujte postupne. Budete potrebovať:

• umelé riasy
• lepidlo na riasy
• vhodnú pinzetu na aplikovanie rias
• vreckovky pre prípadné slziace oči

Pred samotnou aplikáciou si všetko pekne vybaľte a hlavne pri vyberaní rias buďte opatrná. Snažte sa ich nezohnúť, ani nezničiť ich oblúkovitý tvar. Ak chcete mať oči nalíčené, je dobré všetky úkony (ako tiene, linky a špirála) urobiť pred aplikáciou mihalníc.

Začíname
Keď sa chytáte aplikovať celý prúžok mihalníc, najskôr si ich priložte iba skúšobne. Ak vám dĺžka nesedí, nožničkami ich opatrne skráťte.

Umelé mihalnice opatrne chyťte a na ich spodok naneste tenkú líniu špeciálneho lepidla. Nedávajte ho príliš veľa, inak sa vám pri aplikácii bude vytláčať spod rias. Chvíľku počkajte, aby sa vám mihalnice na viečku nekĺzali a nadýchnite sa. Pinzetou (alebo prstami, ak si trúfate) priložte umelé mihalnice k viečku a jemne ich zatláčajte od vonkajších rohov oka smerov do vnútra.

Odborníci radia pozerať sa pri samotnej aplikácii smerom dole. Predídete tým komplikácii, pri ktorej sa vám môže lepidlo dostať vyššie na viečka. Ak sú mihalnice na správnom mieste, nechajte ich aspoň dve minúty zaschnúť. Potom vezmite klieštiky na mihalnice a svoje pôvodné aj umelé riasy spolu vytočte. Vytvoríte prirodzenejší look a navyše aj odstránite napätie na očných viečkach.

Posledným krokom na zafixovanie je špirála. Oba druhy mihalníc tým spojíte a vytvoríte ešte výraznejší pohľad.

Jednotlivo
Aplikovať môžete aj jednotlivé trsy mihalníc. V tom prípade ich konce jemne namočíte do lepidla a vsuniete medzi vaše prirodzené mihalnice. Časovo je to o niečo náročnejšie, pretože každý trs aplikujete zvlášť, no zase neriskujete problém s väčším množstvom lepidla.

Rady na záver
Dbajte na to, aby boli vaše nové mihalnice súmerné na oboch očiach. Nezabúdajte na ich finálne vytočenie pomocou klieštikov, čím predídete ich „lenivému" alebo spadnutému looku. Ak ich chcete používať opakovane, v tom prípade ich ušetrite špirály. A samozrejme, s umelými mihalnicami nikdy nespite, pretože by ste tým poškodili svoje prirodzené riasy. Odstraňujte ich od vonkajšieho rohu oka smerom k vnútornému.

Video
Ak si chcete celú aplikáciu dobre natrénovať, pozrite si aj priložené video. Aj to vám určite pomôže ku krásnemu a zvodnému pohľadu.

Autor: GaBi


Neprehliadnite

Čítaj viac