VIDEO: Ako na super sexi vlny?

VIDEO: Ako na super sexi vlny?

Mäkké vlny lemujúce tvár sú nesmierne sexi. Pôsobia nadýchane, objemne, hravo a zjemnia každú ženskú tvár. Lenže pokiaľ nemáme práve kadernícke osvedčenie alebo poriadnu dávku trpezlivosti, radšej sa nového účesu vzdáme, než by ste pri jeho úprave mali stráviť hodiny.

Každá z nás vie, že dosiahnuť vždy dokonalé, veľké vlny modeliek, nie je nič jednoduché. Buď si vyžaduje úprava účesu hodiny práce, alebo profesionálneho stylistu, či pomôcky, ktoré v našej kúpeľni chýbajú. Prezradíme vám triky stylistov, s ktorými si môžete vyčariť bohaté vlny aj vy.

Krok č. 1: Objem je alfou-omegou
Na jeho dosiahnutie použite šampón určený na zväčšenie objemu. S kondicionérom však treba narábať už opatrnejšie – aby neboli vlasy zaťažené a zbytočne sa nepremastili, naneste si balzam či kondicionér po umytí len na končeky. Prípravok dôkladne zmyte vlažnou vodou a aby sa póry dobre uzavreli, prepláchnite vlasy spŕškou studenej vody.

Krok č. 2: Styling
Z vlasov odsajte vodu a nechajte ich pár minút voľne schnúť. Až potom do nich votrite penové tužidlo na objem alebo špeciálny sprej, ktorý korienky mierne podvihne, aby vlasy pôsobili nadýchane. Vďaka difuzéru rýchlo vlasy vysušíte a zároveň ich zvlníte, ak však váš fén difuzér nemá, pomôžte si prstami. Starý známy trik je aj fénovanie vlasov v predklone a použitie fénovacej kefy.

 

S natáčkami "papilotmi" sa
dajú dosiahnuť bohaté
kučery

Krok č. 3: Kulma či natáčky?

Výber záleží prirodzene od toho, koľko času máte a aký výsledok očakávate. Kým klasické natáčky sa zvyknú nechať vo vlasoch aspoň hodinu-dve, kulma vlasy zvlní podstatne rýchlejšie. Siahnuť môžete aj po nahrievacích natáčkach, ktoré stačí nechať pôsobiť pár minút, kým nevychladnú.

Ak použijete kulmu, ošetrite najprv vlasy ochranným sprejom, aby ste predišli ich poškodeniu. Vlasy rozdeľte na niekoľko častí a upevnite ich pomocou štipcov, pričom s natáčaním začnite od zátylku smerom k temenu. Kulmou nahrievajte pramienky pár sekúnd, potom uvoľnite a nechajte voľne spadnúť. Vlasy však už nerozčesávajte kefou, len ich jemne upravte prstami.

Ďalšou možnosťou je použitie úzkej žehličky, okolo ktorej horúcich plôch obmotáte pramienky vlasov. Pozor ale na zničenie! Vlasy by sa takouto úpravou nemali zaťažovať každý deň, inak onedlho môžete bojovať s vysušenými končekmi a sklonmi k lámavosti.

Krok č. 4: Záverečná bodka
Bez laku na vlasy by účes rýchlo stratil na objeme, preto nezabudnite nové vlny spevniť tužiacim sprejom na vlasy s leskom. Môžete tak opäť spraviť v predklone a potom už len účes uhladiť prstami, ale pomôže aj mierne natupírovanie a následné prelakovanie.

Tip: Super rýchly návod na to, ako si v priebehu minútky vyčariť božský objem, vám vo videu poradí kaderník agentúry Ford Models, Johnny Lavoy.

Autor: Astrid


Neprehliadnite

Čítaj viac