Veľký bozkávací manuál (pre vás aj pre neho)

Veľký bozkávací manuál (pre vás aj pre neho)

Bozky nás sprevádzajú od narodenia po smrť. Od rodičovského bozku, cez prvé kamarátske, priateľské, partnerské, až po milenecké. Rovnako ako sa rôznia ich podoby, rôznia sa aj ich emócie a intenzita. Môžu vyjadrovať priateľstvo, lásku, nehu, túžbu, žiadostivosť, radosť, vďačnosť, ale aj žiaľ a zármutok.

Bozk ako vyjadrovací prostriedok
Rozmýšľali ste už niekedy, prečo sa človek bozkáva? Alebo kedy sa v priebehu evolúcie začal bozkávať. Poznal aj praveký človek bozkávanie alebo len jednoducho „vykonával“ rozmnožovací akt? Je spojenie pier vrodený inštinkt alebo len naučené správanie? Je známe, že bozkom sa dá vyjadriť veľa. Niekedy dokonca viac ako slovami. Horúce bozky vám naznačia partnerovu túžbu, stiahnuté pery zase môžu signalizovať, že niečo nie je v poriadku a podobne.

Čo o vás prezradí
Bozk je spojenie pier medzi dvoma ľuďmi. Od nežnej letmej pusy na pery až po známe „francuzáky“. Spôsob akým sa bozkávate o vás prezradí veľa. Či ste skôr ten plachý typ, ktorý rád rozdáva na pohľad nevinné bozky a  radšej sa nechá viesť alebo ste typ „hladného“ vlka, ktorý v zápale pohltí celé partnerove ústa. Od toho sa potom odvíja aj následná analýza vašej osobnosti – či ste skôr introvert, alebo extrovert, či ste viac dominantný alebo uzavretý a možno – či ste aj dobrým milencom či milenkou. Rovnako dobre môžu byť bozky malým indikátorom lásky. V spôsobe, akým vás váš priateľ bozkáva, koľko citu do toho vkladá, čo pri tom cítite – to všetko vám môže napovedať hĺbku partnerových citov.

Bozky prevyšujú sex?
Hovorí sa, že bozkávanie je jedným z najintímnejších prejavov, ktorého je človek schopný. Hra pier a jazyka dokáže byť taká zmyselná, že do tela vyplaví viac hormónov šťastia ako samotný „akt lásky“. Mnohí potvrdia, že bozky sú pre nich intímnejšia záležitosť ako samotný sex a pre niektorých je dokonca ľahšie milovať sa ako sa nežne a s citom bozkávať. Pri sexe totiž – hoci je niekedy smutné– ide niekedy len o tú telesnú súčasť nášho „ja“, no a kým telo odosobniť dokážeme, s mysľou je to už veruže ťažšie.

Pery ako erotogénna zóna
Bozkávanie je príjemné. Hlavne s osobou, na ktorej nám záleží, o to viac s tou, ktorú milujeme. Dokáže v nás spustiť lavínu citov, prechádza celým telom a je nanajvýš erotické. Pokožka pier je plná nervových zakončení, a preto sa nečudujte, že práve toto miesto prebúdza všetky erotogénne zóny na tele. Bozkávanie sa nemusí obmedziť len na pery. Začína tam, no skončiť môže úplne inde. Veď na bozkávanie je stvorené celé telo. Tvár, krk, ušné laloky, okolie pupka, prsné bradavky, chrbát, prsty na rukách aj nohách, vnútorné strany stehien a vyššie... Fantázii sa medze nekladú. Po vzájomnom súhlase žiadne miesto na tele obísť nemusíte.

Bozk ako liek
Bozk ma blahodarný účinok na vaše momentálne duševné rozpoloženie. Vďaka hormónu šťastia, ktorý mozog počas bozkávania produkuje, máte lepšiu náladu, cítite sa pokojnejšie, vyrovnanejšie a sebavedomejšie. Bozkávanie tiež zvyšuje frekvenciu srdca, čím je krvný obeh okysličený, a čím sa posilňuje srdce. A v neposlednom rade, spaľuje kalórie, takže čím viac sa budete bozkávať, tým budete štíhlejší. A nielen to.

Autor: Samantha


Čím ozvláštnite svoj sexuálny život?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac