Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?

Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?
Nevonia vám blížiaca sa sezóna čiapok? Potom sa s nami navnaďte na jarnú nôtu. Jej vlasové trendy sú už známe a kto povedal, že niektoré z nich nemôžeme využiť už teraz? Čítajte, spoznávajte a skúšajte účesy, ktoré nás opantajú v budúcom roku. Tými najnápadnejšími sú...

Vlasové „koruny"

Opäť sa do módy vracajú vrkoče. Zapletať ich iste viete, ale dokážete z nich spraviť aj tzv. korunu? Práve táto podoba zapleteného účesu bude na jar hitom, teda aspoň to tak predpovedajú značky Naeem Khan, Tia Cibani, Nicole Miller i Rebecca Minkoff. Každá z nich omotala modelkám vrkoče na vrchu hlavy a vyzerá to efektne i luxusne.

Jemné vlnky

Ležérnosť je trendom, ktorý pretrváva už nejakú tú sezónu a ústup ešte neplánuje. Preto si aj budúcu jar budeme môcť užiť účes á la akože vlny, ktoré vyrobíte absolútne jednoducho. Stačí vrkoč do vlhkých vlasov alebo voda s obsahom morskej soli. Žiadnu vlnitú dokonalosť nepotrebovali ani značky Christopher Kane, Jill Stuart, Alexander Wang a Mulberry.

Nízko a ešte nižšie

Už túto jeseň sme avizovali, že chvosty môžeme nosiť nielen na klasický konský spôsob, ale aj posadené celkom nízko. Ak ste si tento trend obľúbili, potešíme vás. Zotrvá na výslní a ak sa napríklad taká značka Helmut Lang (druhá v hornom rade) avizuje, že môžete ísť ešte nižšie. Ak vám to vlasy dovolia.

Celkom nabok

Svoj jarný trend pozná aj vlasová cestička, ktorá dostáva jasný príkaz. Posúva sa tak nízko na jednu stranu, že ju takmer nevidieť. Týmto spôsobom si môžete ofinku vyrábať aj zo strihu, ktorý ju vo svojom základe nemá, len si treba pomôcť sponkami. Ťahá sa diagonálne cez čelo a opticky zoštíhľuje tvár. Podľa značiek Band of Outsiders, Dries Van Noten, 3.1 Phillip Lim, Lanvin to navyše vyzerá tak, že trendom takisto bude ofinu dôkladne uhladiť.

Kvetinky

Keďže hľadíme dopredu a vymenovávame si trendy budúcej jari, žiadne prekvapenie, že nás zaplavili aj kvety. V podobe vlasových doplnkov sa objavili u Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta, Zac Posen i Honor, a to v drobnej „zapichovacej" podobe. Keď bude čas, ozdoby môžete vymeniť za reálne kvety, ale dovtedy musia stačiť sponky. Sú trvácnejšie, pevnejšie a môžete ich vynosiť na viac ako len jednu príležitosť.

Viac účesov, ktoré sa objavili na prehliadkach s jarnými trendmi, môžete vidieť v galérii pod článkom. Necháte sa inšpirovať už teraz alebo si počkáte na nástup novej sezóny?

Autor: GaBi


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Galéria

Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?+19Účesy roku 2014: Čo budeme nosiť?

Neprehliadnite

Čítaj viac