Účes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovný

Účes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovný
Zabudnite na trblietavé spreje, rôznofarebné melíry či zložité účesy. Tohtoročným spoločenským účesom vládne prirodzenosť. Aj s ňou sa však dá vyniknúť...

Prirodzenosť vyhráva
Hoci sú trendy v spoločenských účesoch rozmanité, určitými zásadami sa riadia aj tento rok. Je si však z čoho vyberať. „Moderné sú prirodzené účesy, môžu to byť ležérne účesy, z ktorých nedbalo padajú pramene alebo strapaté účesy. Druhý typ sú hladké uzly, ale v úplne jednoduchom štýle. Nie zdobené. Trendy sú aj účesy na antický štýl, alebo glamour účesy," vymenováva kaderník Martin Vitovič zo štúdia krásy Pierot Apollo.

Skôr, ako si však začnete listovať v časopisoch a hľadať svoju vysnívanú vizáž, zvážte zopár vecí. Účes treba prispôsobiť k šatám, k tvári i príležitosti. Mnoho kaderníkov uvíta, ak im ukážete alebo aspoň opíšete typ šiat. Vo všeobecnosti platí, čím zložitejšie a zdobenejšie šaty, tým striedmejší účes.

Ozdobte si vlasy
Dievčatá a dámy, ktoré chcú upozorniť na svoju osobnosť aj pomocou účesu však nemusia byť smutné. Jednoduchšie účesy sa dajú pekne zvýrazniť ozdobami. „Mne osobne sa páčia nápadité veci ako rôzne sieťky, klobúky, kvety a pierka. Dobre sa dajú využiť i štrasové sponky," hovorí kaderník Dodo Jankovič zo štúdia krásy Pierot Polus. Aj tu však platí, menej je viac. Nesnažte sa toho „naplácať" na hlavu príliš veľa a niektoré veci by pre vás mali byť tento rok úplne tabu.

„Určite sa treba vyhnúť trblietavým sprejom, pastelovým melírom či príliš zložitým účesom. Naopak, príčesky majú v spoločenských účesoch stále svoje miesto. Treba však dať pozor, aby vyzerali prirodzene," upozorňuje kaderník Filip Piška zo štúdia krásy Pierot Aupark. Slečny a dámy s krátkymi vlasmi môžu staviť na výrazný make up, doplnky alebo ozdoby do vlasov.

Prirodzená dcéra, prirodzená mama
Čo sa týka stužkovej slávnosti, pokiaľ ste mama a máte dilemu, ako ísť upravená, stylisti sa zhodujú v tom, že by ste mali staviť na jednoduchšie účesy, ktoré však majú šmrnc. Určite tiež neprepadajte panike, ak máte dlhšie vlasy. Už dávno neplatí, že s pribúdajúcimi rokmi treba vlasy skracovať. Ak ich máte pekné, tak sa s nimi pochváľte!

Pre dievčatá i mamy však platí, že pokiaľ si farbia vlasy, treba si túto činnosť naplánovať krátko pred spoločenskou udalosťou. Investovať by ste tiež mali do kvalitnej farby na vlasy ako i vlasovej kozmetiky. Ide predsa o to, aby ste vyzerali skvele.

Autor: Silvia Laslopová


Aký ste typ?
Otestuj sa

Galéria

Účes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovnýÚčes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovnýÚčes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovný+27Účes na stužkovú: Prirodzený, ale šmrncovný

Neprehliadnite

Čítaj viac