Tvoríte už pár? Takto to zistíte!

Tvoríte už pár? Takto to zistíte!
Myslíte si, že ak si k vám váš nový objav prinesie zubnú kefku, tak to automaticky znamená chodenie? Z vášho pohľadu možno áno, ale on tomu nemusí pripisovať väčší význam ako ten, aby si ráno mal s čím umyť zuby. Chcete teda vedieť, z akých signálov vlastne môžete vydedukovať, že tvoríte pár? Hoci ich existuje určite viac, my sme pre vybrali tie, ktoré by sa dali zaradiť k tým spoľahlivejším.

Prečo je to tak ťažké identifikovať?
Čím je človek mladší, tým sa zdá jednoduchšie zistiť, či dvaja ľudia tvoria pár. Situácie, keď majú obaja od začiatku jasno, že spolu chodia, asi končia teenagerským vekom. Neskôr, po dvadsiatke je raz jeden, inokedy ten druhý z páru zmätenejší z toho, na čom vlastne u toho druhého je. Možno chodíte spolu na kávu, niekedy aj na večeru, trávite čas v kine, v ktorom sa potme bozkávate, možno aj spolu spávate, no aj tak sa môže stať, že pre vás nie je stále jasné, či spolu chodíte. Psychológovia vravia, že je za tým zvyk na svoj bezzáväzkový život, obava zo záväzku či potreba dlhšie si partnera „testovať".

Ak si plánujete spoločnú dovolenku
Či tvoríte pár, vám môže napríklad priblížiť to, či spolu plánujete aj iné veci ako len večeru v reštaurácii alebo návštevu kina. Spoločne prežitá dovolenka totiž vyžaduje organizovanie cesty, zháňanie leteniek, ubytovania, plánovanie voľna v práci, väčšiu investíciu peňazí a verte, že do toho sa mužom, ak to nemyslia so ženou vážne, príliš nechce.

Ak vy a ani on sa už nenecháte tak ľahko zbaliť
To, že s niekým tvoríte pár alebo niekto tvorí pár s vami, nemáte síce vytetované na čele, ale vaše správanie sa určite vďaka tomu mení. Napríklad, ak vás niekto začne baliť v bare, nie je vám to už tak príjemné, ako keď ste boli single. Platí to aj pre mužov, ktorí ak sú „zaláskovaní", majú oči iba pre vás.

Ak trávite čoraz viacej času s inými pármi
Prvým znakom je, že vás berie do svojej partie, v ktorej má tendenciu predstaviť vás ako svoju priateľku. Vyšším „levelom" je, ak sa začnete stretávať a tráviť čas s inými pármi, o ktorých je dávnejšie známe, že k sebe patria. V takomto prípade je to akési verejné potvrdenie vašej intimity.

Ak sa o vás zaujíma
Na začiatku je to vášeň, ktorá je v každom začínajúcom vzťahu tým spaľujúcim krásnym období. No ak to má prerásť do skutočného partnerského vzťahu, postupne sa začne meniť na nehu a záujem. Napríklad tým, že po milovaní sa k vám pritúli, zaspí vo vašom objatí, pýta sa, ako sa cítite, zaujíma sa, čo ste dnes prežili, čo potrebujete a prihliada na vaše potreby. Že je to vo vzťahu s mužom sci-fi? Neverte tomu! Ak ste pre neho inšpiráciou a naučíte ho komunikovať o pocitoch, bude sa o vás starať a zaujímať sa o vás.

Ak začnete uvažovať o spoločnom bývaní
Najprv je to u vás nechaná spomínaná zubná kefka, neskôr pyžamo, potom zopár košieľ, aby sa nemusel chodiť domov zbytočne ráno prezliekať, no ešte stále to nie je to orechové, z ktorého by ste s istotou zistili, či to aj on berie ako vzťah. Keď vás oboch unaví to neustále striedanie domácností, raz u neho, raz u vás a keď načne tému spoločného bývania, aby ste nemuseli zbytočne platiť dva podnájmy, viete, že to máte v hrsti. Ak sa chlap odhodlá k spoločnému bývaniu, je to neodškriepiteľný fakt, že vás neberie len ako „kočku na potešenie".

Autor: Radomír


Dokážete si sex vychutnať naplno?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac