Trápi vás krupička na tvári?

Trápi vás krupička na tvári?

Trápia aj vás drobné biele vyrážočky? Iste ich poznáte pod názvom krupičky. Nie sú veľkým problémom, keď sa vyskytujú ojedinele, ale v pomerne veľkom množstve sa stávajú nielen kozmetickým, ale aj estetickým problémom. Ako ho vyriešiť?

Čo sú milie?
Milie, teda malé biele vyrážky, ktoré sa nedajú vytlačiť, vznikajú nahromadením keratínu v okolí vývodu potnej žliazky alebo v okolí vlasového folikulu. Stretáva sa s nimi veľa žien, nielen v období puberty, ale často aj v dospelosti.

Kozmetička pomôže
Kozmetička vám milie prepichne tenučkou ihlou a vytlačí. Tento spôsob môže byť trochu bolestivý, pretože milie sa často nachádzajú na citlivých miestach okolo očí. Treba počítať, že malé ranky, ktoré vzniknú vpichom sa vám budú pár dní hojiť – dĺžka hojenia závisí od vašej pokožky. Dôležité je, aby kozmetička miliu odstránila úplne. Treba ju navštevovať pravidelne, pretože milie sa po určitom čase zväčša opäť vrátia.

Ak vás milie naozaj veľmi trápia, skúste poprosiť vašu kozmetičku, aby vám ukázala, ako ich správne prepichnúť a odstrániť. Ak s ňou máte dobrý vzťah a je naozaj profesionálka, mala by vám pomôcť. Miliami silno postihnutá pleť si totiž vyžaduje veľmi častú starostlivosť. Ideálne teda je, ak si môžete milie odstrániť medzi návštevami kozmetičky aj sama.

Skúsite laser?
Laser je pre vás ten pravý, ak sa vám milie opakovane objavujú, alebo ich máte na tvári väčšie množstvo. Ani laser vám však nezaručí, že sa milie viac neobjavia. Je to však nemej invazívna metóda ako napichávanie ihlou.

Kozmetické prípravky
Aj na milie už existujú kozmetické prípravky, ktoré preventívne pôsobia proti ich tvorbe. Sú finančne náročnejšie ako „bežná“ kozmetika a treba sa o nich informovať v lekárni, v klasickej drogérii ich nedostanete.

Ak vaše problémy pretrvávajú, neváhajte a navštívte lekársku kozmetičku alebo kožnú lekárku. Môže vám poradiť konkrétne prípravky, s ktorými mali jej pacienti dobré skúsenosti.

Autor: Lujza


Umenie báť sa: Vyznáš sa v hororoch?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac