Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)

Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)

Jarné kolekcie módnych dizajnérov sú už známe a výnimkou nie je ani návrhár Alexander Wang. Ten sa pri dotváraní looku modeliek nechal inšpirovať romantickými, mladistvými  vrkočmi a krásne dievčenské kreácie nechal vytvoriť aj z vlasov modeliek. Zapleťte si trendy vrkoč aj vy.

Inšpirácia menom Brook
Alexander Wang je mladý úspešný návrhár, ktorý pôsobí na poli módy od osemnástich rokov, no až v roku 2007 sa mu podarilo dostať sa so svojou kolekciou na týždne módy. Dnes predáva svoje kolekcie vo viac než 200 butikoch po celom svete. V prípade vytvárania looku v kolekcii jar-leto 2010 spolupracoval s kaderníkom Guidom Palauom, ktorý sa nechal inšpirovať koncom sedemdesiatych a prvou polovicou osemdesiatych rokov v USA a špeciálne herečkou Brooke Shieldsovou. Dominantné preto zostalo obočie, ktoré je u Alexandra Wanga prirodzene husté, vyčesané a dotvárajú ho aj výrazné ťahy ceruzkou. Pleť musí byť čistá, bez priveľa mejkapu, očiam dopriala vizážistka Diane Kendal len jednu vrstvu maskary.

Romantické spletanie
Najviac pozornosti si ale vyslúžili účesy u Alexandra Wanga. Guido Palau stavil na neupravený, rozviaty hustý vrkoč, s dlhším koncom a ležérnou dlhou ofinou. Keďže potreboval ťažké, prirodzene vyzerajúce vlasy, ktoré však má naozaj len máloktorá modelka, pomohol si aj príčeskami.

Účes nebude držať na čerstvo umytých vlasoch, preto nechajte medzi umývaním a jeho tvorbou aspoň jeden deň. Pramienky vlasov sa vám tak budú menej vyšmykovať z vrkoča. Aby nabrali potrebný objem, prečešte si ich v predklone, potom ich sčešte na stranu a začnite so zapletaním. Pamätajte na to, že vrkoč má byť uvoľnený, nie príliš zopnutý, a tak zapletajte od šije. Koniec vrkoča spevnite priesvitnou gumičkou. Ak máte ofinu, vyfénujte ju pomocou okrúhlej kefy do strany a zafixujte lakom na vlasy. Umelým leskom však šetrite, sám Guido Palau použil zmatňujúci vlasový krém, ktorý vlasom dodal textúru, nie lesk. Pre oživenie stačí šatka alebo zaujímavá sponka, ktorou pripevníte ofinu k vlasom.

Tip: Prezrite si módnu šou Alexandra Wanga na jar 2010 v priloženom videu.

Autor: Broňa


Galéria

Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)+9Toto sa bude nosiť na jar: Vrkoč podľa Alexandra Wanga (VIDEO)

Neprehliadnite

Čítaj viac