Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)

Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)

Dali ste sa ostrihať a teraz neviete, čo s vlasmi? Neľutujte za ostrihanými pramienkami a vyťažte zo svojho sviežeho chic účesu maximum. Mikáda a polodlhé vlasy sú praktické a s niekoľkými našimi tipmi sa presvedčíte, že vyčariť sexi účes nie je ani v prípade kratších vlasov nemožné.

Pohrajte sa s účesom
Každá dĺžka vlasov ponúka množstvo účesových variácií. Stačí si vyhradiť hodinku na to, aby ste sa pohrali s vlasmi. Venujte čas sama sebe a zistite, aký účes vám pristane. Môžete skúsiť poriadne natupírovať ofinu a uhladiť ju dozadu, pričom ostatné vlasy stiahnete gélom. Môžete vlasy nakrútiť na tenké papiloty a získať tým husté kučery, alebo si ich na noc zapliesť do mnohých vrkôčikov. Treba si len nájsť trochu času na to, aby ste si ujasnili, čo všetko vaša dĺžka umožňuje – až budete vedieť, ako rôzne s ostrihaným účesom naložiť, ráno ušetríte vzácny čas.

Skúste si zvyknúť na používanie okrúhlej kefy, ktorá je pri stredných dĺžkach ideálna na úpravu účesu. Vytvoríte ňou bohatý objem a stačí zmeniť smer fúkania, aby dostali vlasy celkom inú vizáž.

Vyžehlené alebo natočené?
Vlny sú hitom leta a hoci vyzerajú výborne predovšetkým na dlhých vlascoch, nemusíte sa ich vzdávať ani pri mikádach. Tu však treba počítať, že použitím kulmy sa budú zdať kratšie. Miesto tenučkých nástavcov si však radšej vyberte maxi lokne, ktoré dodajú účesu štruktúru a príťažlivý objem. Pripnite si do vlasov medzi kučierky nápadnú brošňu alebo sponu so starožitným efektom, vlasy dostanú šmrnc.

Pokiaľ zostávate verná rovným vlasom, účes môže po čase pôsobiť nudne a nezáživne. Experimentovanie s cestičkou je preto najrýchlejším trikom ako účes znova oživiť. Je zvláštne, že už len prehodenie cestičky z bočnej na stredovú a naopak, dokáže tak veľa. A fantázii sa, samozrejme, medze nekladú – môžete skúsiť cikcakovú cestičku, ktorú pri formálnej príležitosti vždy môžete rozžiariť glitrovým gélom. Dosiahnete diamantový lesk, ktorý bude najvýraznejší pri veľkom večernom osvetlení. Ideálne na promóciu či svadbu.

Inšpirujte sa hviezdami
Celebrity vedia, ako z každej dĺžky vlasov vyťažiť čo najviac, no a keďže sú polodlhé vlasy aj u známych žien obľúbené, je také ľahké nájsť inšpiráciu! Medzi tými, ktorým mikáda pristali, patrí predovšetkým Paris Hilton, Nicole Richie, Kylie Minogue, Cheryl Cole, Danii Minogue, ale napríklad aj modelky Kate Moss či Heidi Klum.

Dôležité je však uvedomiť si, že bezhlavé kopírovanie celebrity účesov ešte nikomu neprospelo, pretože mnohé závisí od typu tváre, farby a štruktúry vlasov. Nezabúdajte, že hviezdy majú vždy poruke špičkových kaderníkov a vlasových stylistov, zatiaľ čo my, obyčajné ženy, sa môžeme najviac spoľahnúť na svoju šikovnosť. Vo videu pod článkom sa dozviete, ako aj z vlasov po plecia vykúzliť zapletený párty účes.

Autor: Linda


Galéria

Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)+43Top účesy pre polodlhé vlasy (VIDEO)

Neprehliadnite

Čítaj viac