TOP maškrty proti vyrážkam

TOP maškrty proti vyrážkam

Tešiť sa z vyrážok? To rozhodne nie, ale my vieme, ako si starosti s týmito zákernými ničiteľmi pleti aspoň trochu spríjemniť. Ak vezmete do rúk zbrane v podobe chutných potravín, hneď sa bude „bojovať" o čosi lepšie. A nebojte sa - kvalitné plody prírody sú proti vyrážkam aj dostatočne efektívne!

Tlačiť, či vysúšať? ...zahnisané vyrážky

Medový zázrak
Začíname pri mede, ktorý je pasovaný za zázrak prírodnej kozmetiky. Nie nadarmo ho nájdete na obaloch stoviek kvalitných produktov, respektíve v ich vnútri. Med perfektne likviduje baktérie, pôsobí protizápalovo a upokojujúco. Navyše je známy aj tým, že dokáže pleť prečistiť a svojím pôsobením napomáhať hydratovaniu. Viaže totiž vodu a zabraňuje vysychaniu pleti.

Z tohto dôvodu je proti vyrážkam ideálnym bojovníkom a môžete ho aplikovať priamo na postihnuté miesta, prípadne zamiešať do masky, zábalu, krému alebo peelingu. Domácich receptov je dostatočne veľa a ak chcete niektorý z nich vyskúšať, vráťte sa k nášmu článku 5 medových receptov pre vašu krásu.

Šťavami za vitamínmi
Na vrchole rebríčka pre čistú pleť tróni aj zelenina, ktorá za to môže vďačiť svojmu obsahu. Voda, vitamíny a minerály sú ideálnou kombináciou pri starostlivosti nielen o pleť, ale o celé naše telo i jeho líniu.

Samotní dermatológovia odporúčajú okrem konzumovania zeleniny aj prípravu štiav z jej plodov, najlepšie tých, ktoré dokážu bojovať proti zápalom. Spojte teda mrkvovú šťavu, ktorá je základom takmer všetkých zeleninových štiav, napríklad s výťažkom zo špenátu alebo listového šalátu. Tieto zelené plody majú množstvo vitamínu E, ktorý je snáď najdôležitejším antioxidantom. Pomáha čistiť pleť a chrániť ju pred voľnými radikálmi.

Čo s fľakmi na pokožke, ktoré zostali po lete?

Marhule a broskyne pre odolnejšiu pleť
Spomenuli sme antioxidanty, ktoré majú pri udržiavaní pleť v perfektnej forme, významné miesto. Okrem éčka je tu aj vitamín A, ktorý pomáha zmierňovať prejavy vzniknutého akné a podobne ako éčko ju chráni pre vplyvmi z okolia. Dostatok vitamínu A skrývajú chutné marhule a broskyne, teda ovocie, ktoré nemôže chýbať v jedálničku krásnej pleti.

Rybia pomoc
Na tanieri si pravidelne nakladajte aj ryby, ktoré sa okrem iného pýšia vysokým obsahom vitamínu B. Pod týmto písmenom nájdete celý rad vitamínov, ktoré od seba odlišuje číslo a zatiaľ čo nedostatok B2 môže spôsobiť popraskané pery, B3 slúži ako prevencia pred vyrážkami a B5 zase upokojuje podráždenie. Menovať by sme mohli aj ďalej, no faktom je, že organizmus a takisto samotná pleť potrebuje béčko ako komplexné zoskupenie. Ak vám bude v strave chýbať, uvidíte to okrem iného aj na zvýšenom výskyte vyrážok.

Zinok skrytý v orechoch
Chutnou maškrtou, ktorá sa postará o čistejšiu pleť, sú orechy, pretože obsahujú dostatok zinku. Len nedávno sme na Wande písali o jeho účinku proti vyrážkam a mnohé ste potvrdili, že napríklad v podobe masti ide o jednu z najrýchlejších liečebných procedúr. Zinok však treba doplňovať i zvnútra, aby ste vyrážkam predchádzali. Mandle, vlašské orechy alebo arašidy - samozrejme v nesolenej podobe - sú ideálnou desiatou pre mlsný jazyk a krásnu pleť.

Autor: GaBi

Bude sa vám tiež páčiť...

Mnohé ženy majú spoločný problém. Vždy, keď si dajú čokoládu na náladu, vyhodí sa im za pár hodín škaredé akné. Je skutočne čokoláda na pleť nebezpečná? Výskumy tvrdia že nie, dokonca ani pálivé a štipľavé jedlá nefungujú ako spúšťač akné. Aké jedlo vlastne spôsobuje akné? Viac Tu...


Viete zdravo chudnúť?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac