Tie najlepšie zimné čiapky

Tie najlepšie zimné čiapky

Vonku je ešte síce celkom príjemne, ale zmene počasia skôr či neskôr sa veru nevyhneme! Ako sa rozveseliť v pochmúrnom a depresívnom zimnom počasí? Prečo nezačať rovno od hlavy? Čiapka môže byť nielen dobrým ochrancom pred zimou, ale aj nápaditým módnym doplnkom, ktorý rozžiari tvár a pozdvihne náladu. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov:

Ako od starej mamy
Háčkované či pletené? Ak si ju vyrobíte sama, o originalitu máte postarané. Okrem toho, háčkované čiapky pôsobia elegantne, trendy a vkusne.  Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása – a okrem toho praktickosť. Ale nebojte sa aj experimentovať: môžete ich ozdobiť drobnými flitrami, brošňou či kvetom. Uvidíte, že pritiahnete pohľady mnohých dám, ktoré v duchu váš nápad ocenia. O pohľady pánov sa tiež nemusíte obávať...

Keď vonku mrzne
Keď ortuť v teplomeri klesne hlbšie pod bod mrazu, s háčkovanou čiapočkou veľmi nepochodíte. V hrubých čapiciach je síce teplúčko, ale tie majú zvyčajne aj veľký objem, a preto nemusia byť vhodné pre každého... Ak máte okrúhly typ tváre, radšej sa hrubočizným čiapkam vyhnite. Pred mrazom však dokonale ochránia.

Á la princezná
Keď sa vám páčia klobúčiky, určite prídete na chuť pleteným čiapkam v štýle 30-tych rokov, ktorým dnešná móda dáva zelenú. Malá ozdoba na čiapke či klobúčiku dodá elegantný šmrnc, a budete sa cítiť ako pravá dáma. Pozor na kabát a obuv, ktoré zvolíte. Keď už máte byť elegantná, tak od hlavy po päty!

Pôvabná baretka
Baretky nemusia byť iba fádne: s veselým vzorom rozžiaria tvár, nenápadne odhaľujú vlasy, čím zvýrazňujú ženskosť. Pekne v nich vyniknú polodlhé a vlnité vlasy. Baretku si môžete nasadiť podľa vlastného vkusu: napravo či naľavo, viac dozadu či dopredu, nadýchanú či „spľasnutú“. Ak má aj malý brmbolec, rozveselíte nielen seba pri pohľade na odraz vo výkladoch obchodov, ale aj okoloidúcich. Pri baretke kráčajú hravosť a ženskosť ruka v ruke.

Červená čiapočka
Samozrejme, nemusí byť iba červená: farbu si zvoľte podľa potreby. Platí však, že červená dodáva energiu, fialová harmóniu, v modrej budete pôsobiť trošku chladne, hnedá upokojuje a čierna ladí so všetkým. Pozitívne ladenie umocnia pestrofarebné vzory. Karkuľkovský štýl dodávajú šnúrky, ktoré však nemusíte uväzovať (iba ak by fúkal silný vietor). Možno pre niekoho príliš detský štýl, ale jedno je isté: na veku vám určite nepridá. Okrem toho budete optimistickejšia, a žiadny vlk vám nepokazí náladu.

Šmolkovia sú späť
Túto zimu vyrážajú do ulíc šmolkovia – nie doslovne, ale aspoň ich chutné čiapky. Tieto hravé pokrývky hlavy sú dostatočne veľké, čím konečne zabezpečujú účesu záruku nepoškodenia. Gumička ich na hlave pevne pridrží, vo vnútri je dostatok miesta na akúkoľvek hrivu. A tiež je tak postarané o šibalský šmrnc nositeľky. Dokonca sú také rafinované, že či si ich zoberiete na lyžovačku, na cestu do práce, na rande, či dokonca do divadla, nikto vám výber nemôže kritizovať. Sú jednoducho univerzálne.

Tešme sa zo zimy!
Tohtoročná zima čiapkam praje. Vonkoncom neplatí, že čiapka je len nutnosť, skôr naopak: môžete sa v nich vyžívať a ukázať zime, že ste na ňu pripravená.

Autor: Allly


Test zdravej výživy
Otestuj sa

Galéria

Tie najlepšie zimné čiapkyTie najlepšie zimné čiapkyTie najlepšie zimné čiapky+21Tie najlepšie zimné čiapky

Neprehliadnite

Čítaj viac