Tantrický sex – vyššia forma milovania

Tantrický sex – vyššia forma milovania

Predstavte si, ako do vás prúdi úžasná energia a vašim telom prebieha triaška spôsobená neskutočne intenzívnym orgazmom. Ste už pripravená zažiť to najlepšie milovanie? Tantrici tvrdia, že ho dosiahnete práve pomocou tantry, vďaka ktorej môžete prežiť až niekoľkohodinovú duchovnú i telesnú rozkoš so svojím partnerom. O čo v ňom ide?

Čo to je?
Na vysvetlenie tantry neexistuje jednoznačná poučka. Môžeme ju však chápať ako prastaré východné spirituálne cvičenie, pochádzajúce zo starovekej Indie. Tantrici veria, že ak Šiva – mužská energia a Šakti – ženská energia sa sexuálne spoja, dosiahnu najvyšší bod osvietenia. Cieľom tantrického sexu je teda vedomé dosiahnutie kozmickej rozkoše pomocou opakovaného odďaľovania orgazmu a mužskej ejakulácie. Preto si tantra vyžaduje obrovskú kontrolu vlastných reakcií a vnútornú sebadisciplínu.

Napriek tomu, že mnohé témy sa časom odtabuizovali, v našej kultúre sa stále považuje za neslušné naplno si užívať milovanie bez snáh o reprodukciu. Dokonca aj samotné štúdium orgánov rozkoše je u nás často považované za nedôstojné. A tak len málokto vie spoľahlivo stimulovať bod G či mužskú prostatu. V tantre sa však celé telo chápe ako jedna celistvá erotogénna zóna.

Na vlnách
Milovanie sa v tantre stáva meditatívnou cestou rozvoja človeka. Počas neho sa buď samy alebo s partnerom usilujete o oddialenie vyvrcholenia, no neustále udržujete stav vrcholného vzrušenia. Ide teda o to, ako dlho dokážete byť plne vzrušení.

Dopomôcť vám k tomu môže tantrická praktika „waveriding“ – v najlepšom prestať, čiže tesne pred dosiahnutím orgazmu prestať so stimuláciou, odpočinúť si a pokračovať ďalej v týchto troch vlnách. Jedným z najdôležitejších kľúčov k tantrickému sexu je však dýchanie. Správne dýchanie vám totiž umožní zachovať zrelaxované telo a čistú myseľ.

Nielen pre manželov
Tantrici veria, že vedomým prežívaním extázy napĺňame rozširovanie vedomia. Nie je preto dôležité, či ju zažívate s dlhoročným partnerom, sama alebo s novým milencom. Prioritné miesto má však spirituálna, duchovná a fyzická blízkosť a prirodzene - sexuálna atraktivita.

Filozofia tantry teda ponúka možnosť výberu – môžete držať celibát, striedať sexuálnych partnerov alebo prežívať tantrický sex len s tým jedným stálym. Niekto totiž potrebuje istotu a puto k partnerovi, iný zasa len slobodu. V tantre ide najmä o lásku, toleranciu, pochopenie a o úctu k partnerovi.

Spálňa plná zmyselnosti
Pri tantrickom milovaní má obrovský význam práve miestnosť, v ktorej sa mu budete oddávať. Mali by ste sa v nej cítiť bezpečne a príjemne. Nechajte ju vyvolávať vo vás romantické nálady. Odstráňte zo spálne elektroniku, ktorá pôsobí rušivo (mobily, budíky, televízor) a nechajte v nej len CD prehrávač s obľúbenou hudbou.

Prebuďte svoje a partnerove zmysly pomocou kvetín, ovocia, čokolády, príjemných látok a vôní. Slávnostnú atmosféru vyvolajú tiež orientálne vonné sviečky, mäkké vankúšiky a obliečky na periny. V spálni budete prežívať nádherné okamihy, pripravte si ju preto naozaj dôkladne.

Kto ho praktikuje?
Slávny frontman skupiny Police, Sting, je vraj tantrickým sexom priam posadnutý, pravdaže nie vždy sa mu podarí naň manželku Trudie Styler presvedčiť. Tantrickému milovaniu podľahli minulý rok aj Josh Hartnett s kráskou Scarlett Johansson. Známy rapper P.Diddy sa tiež ochotne hlási k tantrickému sexu. So svojou priateľkou Kim Porter si minulú jar užili tantrický sex na neuveriteľných tridsať hodín. Ktovie, či zato mohla Diddiho sebadisciplína alebo miesto činu - romantický Paríž.

Autor: Britt


Aká ste milenka?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac