Sukňa, ktorá sadne každej z nás

Sukňa, ktorá sadne každej z nás
Džínsová je istota, metalická je posledným výstrelkom, priesvitná je len pre tie odvážne. Je tu však ešte jedna sukňa, ktorej možno na čelo nalepiť menovku „veľký trend jari a leta 2012" a je ňou sukňa skladaná či plisovaná. Nazvite si ju, ako len chcete, no najlepšie bude, keď si jednu takú zaobstaráte priamo do vašej skrine.

Skladaná móda
Pokiaľ ste chceli byť trendy už počas minulej jesene, plisované sukne vás iste neobišli. V chladnejšej sezóne sa spájali s hrubšími topmi či svetrami a dievčenský dojem umocňovali nadkolienky. Teraz je však čas celkom iný a skladané sukne dostávajú letnejší ráz. Sú voľnejšie, ľahšie a prievzdušnejšie, čím sa dokonalo hodia na prichádzajúce horúce obdobie.

Je na vás, ktorý typ skladanej sukne si zvolíte. Núkajú sa ležérne farebné kúsky s hrubšou gumou miesto pevného pása, ktoré vyniknú napríklad aj s voľnejším tričkom zapraveným za lem. Týmto spôsobom môžete vidieť plisované sukne na mnohých módnych blogerkách, ktoré tomuto trendu doslova prepadli.

Nie je však problémom zohnať plisovanú sukňu ani v elegantnejšom prevedení. Stačí nazrieť do najnovších kolekcií značiek Roberto Cavalli, Erdem, Etro či Jil Sanders a uvidíte, ako efektne vyzerajú luxusné materiály v „poskladanej" verzii.

Mini, midi i maxi- pre všetky
V galérii vám ponúkame dostatok inšpirácie, ako plisovanú módu nosiť a vidieť môžete, že na dĺžke (v tomto prípade) nezáleží. Kim Kardashian predviedla mini, Emmy Rossum midi a Kate Boswort tú maxi. V každej jednej dĺžke skladaný materiál vynikne a môžete ho skombinovať do vami želanej podoby.

A prečo sme plisovanú sukňu označili za tú, ktorá sadne každej z nás? Pretože kvôli skladanému prevedeniu nemá presné kontúry a tak pod ňou zamaskujete aj krivky, ktoré iná sukňa nepekne zvýrazňuje. Pevnejší materiál však môže pridať na objeme, čo ocenia iba príliš štíhle dámy, tie plnšie by si mali voliť radšej voľné a jemné materiály.

Pokiaľ checet ešte viac, nahliadnite do galérie a načerpajte inšpiráciu pre svoju tohtoročnú skladanú sukňu či šaty.

Autor: GaBi


Viete zdravo chudnúť?
Otestuj sa

Galéria

Sukňa, ktorá sadne každej z násSukňa, ktorá sadne každej z násSukňa, ktorá sadne každej z nás+21Sukňa, ktorá sadne každej z nás

Neprehliadnite

Čítaj viac