Štíhlejšia vďaka vlasom? Vieme, ako na to!

Štíhlejšia vďaka vlasom? Vieme, ako na to!
Ak sa rozhodneme zhadzovať kilá zo zadku, stehien alebo bruška, recept je v podstate jasný. Upravíme stravu, pridáme pohyb a postava sa formuje. Lenže čo keď sa tvár chudnúcemu režimu vzpiera a naďalej sa pýši okrúhlymi líčkami a guľatými rozmermi? V tom prípade treba staviť na vlasové maskovacie manévre a obliny na tvári sú preč!

Poznajte svoju tvár
Prvým krokom pri vyberaní účesu je poznanie vlastnej tváre. Tá guľatá - a podľa mnohých vyžadujúca zoštíhlenie - má približne rovnaký rozmer do šírky i dĺžky. Ak prikyvujete, dobre viete, o čom hovoríme a možno ani vy nie ste spokojná s takouto okrúhlu tvárou. Cieľom maskovacieho manévru je teda jej zoválnenie, čo vo výslednom efekte bude znamenať jej zoštíhlenie.

Vlasy prestrihať!
Kaderníci sa zhodujú, že vlasy dokážu tvár krásne vymodelovať. Správnym strihom docielite mnohé a pre zoštíhľujúci efekt si budete musieť nechať vlasy prestrihať. Práve vrstvenie je základom k úspechu, pretože jemné línie vlasov zakryjú, čo nechcete nechať vyniknúť. Najideálnejšou oblasťou, v ktorej by ste mali mať maskujúce vrstvy vlasov, je od uší po plecia, čiže opticky pomôžete lícam a brade.

Prestrihanie vlasov je vhodné aj pre úpravu objemu, ktorý v neudržiavanej podobe môže narobiť neplechu. Účesy „tesne pri hlave" zužujú tvár, preto kaderníci odporúčajú najmä hladké a rovné vlasy, prípadne tie s voľnými vlnami. Svojimi líniami vytvárajú ilúziu štíhlejšej tváre, rovnako ako to dokáže aj objem hore na hlave. Keď totiž vlasy „potiahnete" do výšky, opticky „potiahnete" celú tvár a jej rozmery sú oválnejšie.

Cestička a ofinka
Dvaja najlepší priatelia štíhlejšej tváre sú cestička a ofina. V prvom prípade sa jednoznačne odporúča nechať si cestičku napravo alebo naľavo - jednoducho na boku. Týmto spôsobom vytvoríte potrebnú diagonálu, ktorá nasimuluje užšie črty, pretože vlasy sa tiahnu cez tvár, zvýrazňujú lícne kosti a navyše, takáto úprava vlasov je stále trendy.

V druhom prípade - teda tom ofinkovom - je takisto šikovné nechať ju na boku. Pokiaľ ste ofinový typ, no chcete čo to na tvári zamaskovať, stavte na jemnejšie strihy. Žiadne ťaživé, objemné a husté vlasy cez celé čelo, ale skôr predĺžené pramene, ktoré vytvoria spomínanú diagonálu. S ofinou veľa dokážete aj v prípade, že máte vlasy krátkeho alebo stredne dlhého strihu. Stačí ju nechať odrásť, nastajlovať na jednu stranu a hneď máte tvár užšiu.

Nepodceňujte na farbu
Možno malé prekvapenie, ale vlasovým maskovacím manévrom napomáha aj farba. Tentoraz však neplatí, že čo je tmavé to zužuje, ale že tiene pôsobia zoštíhľujúco. Stavte preto na trik alá Jennifer Aniston a vo vlasoch si nechajte vytvoriť pár zosvetlených pramienkov. Kontrast na hlave vytvára hru, ktorá zužuje i omladzuje, čo sú dva plusy, ktoré ocení každá jedna žena.

Autor: GaBi


Je tvoja budúcnosť jasná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac