Spokojná vo svojom tele

Spokojná vo svojom tele

Byť spokojná vo svojom tele dnes vôbec nie je jednoduché. Zo všetkých strán sa na nás valia obrázky vychudnutých modeliek, na ktoré sa, bohužiaľ, veľa z nás chce podobať.

S cieľom napchať sa do konfekčnej veľkosti 36, prípadne menšej, neraz siahame po drastických, ba až zdravie ohrozujúcich diétach. Treba však mať na pamäti, že každá sme prišli na tento svet s inou genetickou výbavou. Preto ak chceme schudnúť, najdôležitejšie je stanoviť si reálne ciele. Vieme, čo je ešte zdravé a čo už nie?

Diéta nerovná sa štíhla línia
Možno sa vám táto nerovnica nepozdáva, ale je pravdivá. Pri držaní diéty možno dočasne schudnete, ale v okamihu prerušenia diétneho režimu sa stratené kilogramy postupne vrátia. Prečo? Pretože každá diéta sa väčšinou spája s veľkým obmedzením potravín, ktoré sú povolené konzumovať. A takýto jedálniček predsa nie je dlhodobo udržateľný. Akonáhle sa začnete stravovať tak ako pred diétou, automaticky nastane jo-jo efekt.

Vyvážená strava je základ
Strava musí byť počas chudnutia pestrá a vyvážená, aby organizmus dostával všetky potrebné živiny pre jeho správne fungovanie. Každou drastickou diétou privodíte organizmu šok, ktorý vám vráti prinajmenšom v podobe únavy, vyčerpania a následného priberania, aby si vytvoril dostatočné zásoby pre prípad ďalšieho nedostatku. Tým sa dostávate do bludného kruhu, v ktorom viac kilogramy naberáte, ako strácate.

Chudnutie je dlhodobý proces. Ak sa už raz rozhodnete schudnúť, je prirodzené, že si chcete udržať štíhlu líniu natrvalo. Veľké výkyvy ručičky na váhe nie sú dobré ani pre vaše fyzické zdravie ani pre psychickú pohodu.

Zmena životného štýlu
Trvalé chudnutie a udržanie zdravej a štíhlej postavy je možné jedine celkovou zmenou životného štýlu. Nesprávne stravovacie návyky vás brzdia v dosiahnutí ideálnej telesnej hmotnosti viac, ako by ste si možno mysleli. Pritom stačí tak málo. Poznať potraviny, ktoré vám geneticky pomáhajú chudnúť a správne ich kombinovať.

Vždy nespokojná? Zmeňte to!
Ak si neviete dať rady so zostavením vhodného jedálnička, najmite si výživového špecialistu. Ten vám ho na základe osobnej diagnostiky a komplexnej nutričnej typológie „ušije na mieru". Práca špecialistu zostavením jedálnička však nekončí. Nové odporúčania vám pomôže začleniť do vášho každodenného života v súlade s vašimi pohybovými aktivitami aj zdravotnými obmedzeniami a poskytne vám aj potrebnú edukáciu v oblasti výživy. Pravidelnými stretnutiami a prístrojovou diagnostikou uvidíte pokroky nielen v zrkadle, ale aj na vašom zdravotnom stave.

Keď budete spokojná vo svojom tele a cítiť sa fit, váš život naberie iný význam. Sebavedomé ženy vyžarujú šťastie a pohodu, čím na seba prirodzene pritiahnu úspech. Nehovoriac o tom, že sú atraktívnejšie aj pre opačné pohlavie.

Viac informácií o zdravom a efektívnom chudnutí nájdete na www.svet-zdravia.sk.

Platená reklama


Aký šport je pre vás ideálny?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac