Spermie: kam s nimi potom?

Spermie: kam s nimi potom?

Kde sa berú spermie? Spermie sa vytvárajú v mužských pohlavných žľazách v semenníkoch. Na rozdiel od nášho tela, ktoré produkuje zrelé vajíčko v cykloch, sa spermie tvoria neustále.

Už menej ľudí však vie, že spermie dozrievajú až 84 dní a že k ich tvorbe je potrebná teplota nižšia ako 37 stupňov. Muži však často hazardujú či už vedome alebo nevedome so svojím zdravím a riskujú tak neplodnosť. Ak ten váš teda neustále sedáva s notebookom v lone, zbožňuje horúce kúpele alebo nosí tesnú bielizeň, zakážte mu to!

Naozaj "čulé" spermie sú schopné oplodniť vajíčko ešte 2-4 dni po pohlavnom styku. Ak sa však práve snažíte o dieťa a chcete zvýšiť svoje šance, mali by ste si milovanie naplánovať jeden deň pred ovuláciou.

Spermobanku vo svete muži bežne využívajú na uskladnenie svojich "rezerv" na horšie časy. V Spojených štátoch napríklad služby spermobaniek hojne využívajú vojaci, ktorí majú byť nasadení do boja. Ak odhliadneme od nebezpečenstva úmrtia, títo muži si skutočne nemôžu byť istí, či sa nevrátia domov s postihnutím, ktoré by im v budúcnosti neumožňovalo mať deti. Nie je to však jediný prípad. Aj páni, ktorých čaká ťažká operácia, či dlhodobé liečenie si radšej poistia budúce potomstvo takýmto spôsobom.

Ešte v 19. storočí pokladali masturbáciu za nevhodnú, ba priamo zlovoľnú! Keď má ale partnerka pre sperma v ústach i tak odpor, stačí jedna dobrá finta. Nechať si sperma pod jazykom. Tam totiž nie sú chuťové bunky. Vôbec nič neucítite. A o tom to je.

Ako sa také množstvo spermy pozná a ovplyvní? Každopádne výron nezáleží na veľkosti penisu či nebodaj človeka.

Rozlišujeme aj poruchy spermy ako oligospermiu, azoospermiu (nízky, nulový počet spermií). Dôvody? Zlá funkcia vajec. Porucha správneho dozrievania spermií. Zábrana medzi vajciami a penisom, kedy dochádza k nemožnosti, zablokovaniu ejakulácie.

Spermie: kam s nimi?
Newyorská univerzita prišla s výsledkami výskumu: mužská sperma pôsobí na ženu ako afrodiziakum. Mnohé z nich potrebujú tento výlučok doslova pri styku vidieť. Aj mužská fantázia sa týka výronu na ženine telo, nie do neho.

Traduje sa, že mužské semeno má aj skrášľovacie účinky na pleť a môže žene poslúžiť ako pleťová či telová maska. Obsahuje totiž zinok, ktorý má protizápalový účinok a používa sa pri liečbe akné.

Ejakulát obsahuje dokonca aj magnézium a sodík, ale iba v stopovom množstve a niekoľko stoviek rôznych bielkovín. Rozhodne to nie je zmeska na zahodenie, ale či na pleť? Ejakulát údajne vyvoláva alergické reakcie svojou miernou zásaditosťou, pretože naša pokožka je kyslá.


Madonnina plná náruč: Poznáte jej milencov?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac