SOS pre suché vlasy

SOS pre suché vlasy

Aj vás teraz trápia nepoddajné a nezdravo vyzerajúce vlasy bez lesku? Toto sú najčastejšie sprievodné príznaky suchých a zničených vlasov, ktoré si pýtajú potrebnú výživu, aby znova „ožili“. Preto im doprajte osobitú starostlivosť, aby ste boli na svoju korunu opäť pyšná.

Vonkajšie vplyvy
S vlasmi to nie je jednoduché a vie to azda každá žena. To, aké ich v skutočnosti máme závisí od množstva faktorov. V prvom rade je za ne zodpovedná najmä ich výživa, ktorú im zabezpečuje náš organizmus. Preto treba dbať o dostatočný prísun vitamínov a minerálov do organizmu, aby aj vaše vlasy boli zdravé a vy ste boli s nimi spokojná. Ale aj hormonálne zmeny v organizme môžu zapríčiniť to, že sa vaše vlasy zmenia na nepoznanie.

Ďalšie faktory, ktoré vplývajú na vlasy, prichádzajú z vonka. Sú to vonkajšie vplyvy, ktoré priamo i nepriamo pôsobia na kvalitu vlasov. Najviac týchto zmien pociťujeme pri meniacich sa ročných obdobiach, a to najmä v lete a v zime. Teraz úradujúce leto nepriaznivo vplýva na vlasy intenzívnymi slnečnými lúčmi, teplom (teda vysokými teplotami vzduchu) či prachom a niekedy aj veterným počasím, alebo aj morským vzduchom.

Nezabúdajte, že aj sušič na vlasy robí svoje, a tak sa mu aspoň v lete snažte vyhýbať a vlasy si nechajte voľne vysušiť. Tieto spomínané faktory (osve, ale aj spoločne) spôsobujú, že  vlasy získavajú svetlejší pigment, stávajú sa suchšími, štiepia sa a sú nepoddajné.    

Dodajte im život
Tak, ako sa staráte o pokožku či nechty, rovnako by ste sa mali starať aj o vlasy. Keď vidíte, že im klasické umytie šampónom nestačí, siahnite po špeciálnych prípravkoch. Dnes je na výber nielen množstvo značiek, ale aj rôzne kúry napomáhajúce v boji so suchými vlasmi. Skvelé sú kondicionéry, balzamy, masky a vlasové kúry, ktoré obnovujú vlasovú štruktúru. Rovnako osožnými sú aj prípravky, ktoré sa na vlasy nanášajú po umytí, a ktoré sa nezmývajú. Práve tie zvyknú na vlasy pôsobiť aj po umytí a chrániť ich pružnosť.

Z domácej výroby
Poznáte najklasickejší a najúčinnejší domáci recept na suché vlasy? Potrebné je zmiešať dva vaječné žĺtky (množstvo závisí od dĺžky vašich vlasov), s dvoma polievkovými lyžicami panenského olivového oleja. K tejto zmesi pridajte čajovú lyžičku medu, naneste ju na vlhké vlasy a zabaľte do igelitu alebo uteráka. Kúru nechajte pôsobiť aspoň 30 minút, potom ju zmyte a vlasy umyte šampónom.

Ďalšia kúra pozostáva z dvoch polievkových lyžíc olivového oleja a jednej kávovej lyžičky šťavy z citróna. Zmes vmasírujte do pokožky, nechajte pôsobiť pol hodiny a potom opláchnite jemným šampónom. Ak potrebujete vlasy zregenerovať, jestvuje ešte S.O.S. zábal. Na ten potrebujete dva decilitre mlieka spolu s lyžicou medu a jedným žĺtkom a mierne ich zohrejte. Túto kúru aplikujte len raz týždenne, pretože časté používanie zábalu by mohlo príliš zjemniť vaše vlasy.

Autor: Dada


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac