Šokujúce: Drastické diéty modeliek vyzradené

Šokujúce: Drastické diéty modeliek vyzradené
Vidíme ich v reklamách, v časopisoch, naživo sa na nás usmievajú z televíznych relácií. Modelky sú jednoducho všade a radia sa bok po boku k známym celebritám. Sú vzormi, sú inšpiráciou a sú takisto predlohou pre mnohé mladé ženy, ktoré chcú dosiahnuť rovnaké úspechy. Veriť však ich úsmevom a úprimným rečiam, že modelkou môže byť každá z nás? Ako sa ukázalo, svet za oponou prehliadok je oveľa drsnejší, ako sa môže zdať.

S pravdou vyšla von ruská topmodelka menom Kira Dikhtyar, ktorá nahlas prehovorila o drastických metódach chudnutia, aké vo svete modelingu fungujú. Zaradila sa tak do krátkeho radu žien z predvádzacích mól, čo upozornili na problém, ktorý tu ešte stále je.

Injekcie i hypnóza
Napriek tomu, že sa v posledných rokoch veľa hovorí o bojkote vychudnutých modeliek - a to aj zo strany najznámejších módnych magazínov, pravda je niekde inde. Zatiaľ čo na ich obálkach sa z času na čas objaví žena s bežnou postavou alebo dokonca krivkami, zákulisie módnych prehliadok je na tom inak. Mnohí dizajnéri si síce zo zásady vyberajú modelky blížiace sa postavou bežným ženám, no rozhodne nejde o všetkých. Vychudnutosť, ktorej podľa módy pristane všetko - respektíve je univerzálna na predvádzanie, je stále žiadaná, a tak sa modelky nezdráhajú zhadzovať každé deko.

Kira Dikhtyar dokonca prehovorila o konkrétnych metódach a vymenovala od fajčenia cigariet, cez tabletky na chudnutie až po preháňadlá všetky známe spôsoby drastických diét. Šokovala však faktom, že aj vo svete chudnutia idú trendy dopredu a dnešné modelkovské „spôsoby" zachádzajú aj ďalej. Mnohé ženy berú lieky na nechutenstvo, iné si nechávajú pichať injekcie zrýchľujúce metabolizmus. Minulosťou nie sú ani drogy, ktoré medzi modelkami stále hrajú svoju úlohu.

Sama hovorí o tom, že do podobných metód tlačia modelky ich vlastní agenti - samozrejme, nie všetci a podporujú ich tým, že budú žiadanejšie a obsadzovanejšie. Kokaín, 500-kalóriový diétny plán alebo injekcia, ktorá zariadi všetko v jednom, to sú vraj celkom bežné praktiky. Rovnako ako návštevy hypnotizéra alebo prehĺtanie vaty.

Zmeny prichádzajú pomaly...
Verme, že zmena, ktorú nasadil moderný svet, bude napredovať rýchlejšie, než je to doteraz. Modelky s tvarmi si vyberá napríklad Herve Leger alebo Mark Fast a menovať by sme mohli aj ďalších, stále je však množstvo dizajnérov, ktorí dbajú na kostnatosť a nulové krivky, takisto aj veľa modeliek, ktoré tomuto tlaku podľahnú. Možno aj vďaka spovedi ruskej topmodelky sa niečo zmení, aj keď to iste nebude zo dňa na deň...

Autor: Grace


Ste otrokom zdravia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac