Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť

Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť
Ak máte doma psíka, papagája alebo mačku, určite viete o čom je reč. Zvieratká nám svojím správaním či pohľadmi dávajú najavo lásku a v podstate aj istú formu porozumenia. No a nás to láka, aby sme sa ich opýtali, ako sa bez nás celý deň mali, prípadne im len tak povedali, že sú krásni a jedineční. A predstavte si, že ide o úplne normálnu vec, ktorá nie je cudzia ani celebritám, ktoré si môžete prehliadnuť v našej galérii pod článkom, ako prejavujú lásku k zvieratkám...

Aj vy personifikujete?
Podľa vedcov sú pravidelné rozhovory so zvieratami znakom inteligencie a nie bláznovstva, ako si mnohí myslia. A neplatí to len o domácich miláčikoch, ale aj o rastlinách, či dokonca aute. Ide o personifikáciu, a teda dávanie mien a pripisovanie ľudských vlastností zvieratám alebo neživím objektom.

4 veci, ktoré robíte každý deň a zabíjajú vaše šťastie

Žiadna detinskosť
Nicholas Epley, profesor z univerzity v Chicagu tvrdí, že personifikácia sa z historického hľadiska považuje za znak detinskosti a hlúposti, no v skutočnosti ide o prirodzenú tendenciu v ľudskom správaní, ktorá je typická pre múdrych ľudí. Žiadny iný tvor ju totiž nemá. Takže, pokiaľ máte chuť sa porozprávať so svojím milovaným psíkom, pokojne to robte každý deň.

Oči sú oknom do duše
Ak ste videli film Shrek, bezpochyby si pamätáte kocúrika, ktorý dokázal každého presvedčiť pomocou svojich nevinných očí. Ľudský mozog je nastavený tak, že dokáže vnímať prejavy mysle, napríklad aj prostredníctvom pohľadov. A práve preto ľahko naletíme na „psie oči", ktoré naše podvedomie automaticky vníma ako ľudský prejav a nerozlišuje, či ide o normálne rozmýšľajúceho človeka alebo zviera.

Štvornohý poštár: Na listy sa teší každý deň

Nezabudnite si otvoriť aj našu galériu pod článkom, kde nájdete celebrity, ktoré majú radi zvieratká, a to doslova všelijaké.

Autor: Simi
Zdroj foto: Shutterstock, Profimedia


Ktorou zúfalou manželkou ste?
Otestuj sa

Galéria

Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť +27Rozprávate sa s domácim miláčikom? TOTO by ste mali vedieť

Neprehliadnite

Čítaj viac