Rozmaznávajte svoje vlasy domácimi zábalmi

Rozmaznávajte svoje vlasy domácimi zábalmi

Nech už máme naše vlasy akékoľvek, najdôležitejšie je, aby boli zdravé. Dnešná ponuka výrobkov na vlasy je tak široká, niekedy až metúca, takže sa mnohokrát nevieme rozhodnúť, ktorý šampón či balzam kúpiť, skúsiť, používať – a navyše, byť s ním spokojná. Možno by nebolo na škodu priblížiť sa k prírode v dnešnom prechemizovanom svete a vyskúšať osvedčené prírodné recepty starých materí. Sú lacné, neobsahujú žiadnu chémiu a po pravidelnom používaní skutočne pomáhajú. Ponúkame vám niekoľko výborných receptov na prípravu vlasových masiek a zábalov.

Výživa pre suché vlasy
Suché vlasy potrebujú špeciálnu výživu, ktorá zabezpečí, že sa nebudú lámať, pripadne “naťahovať”. Skúste zmiešať dva vaječné žĺtky – podľa dĺžky vašich vlasov, s dvoma polievkovými lyžicami panenského olivového oleja. Pridajte čajovú lyžičku medu, zamiešajte a naneste na vlhku pokožku a vlasy. Zabaľte si hlavu do igelitu, omotajte uterákom a nechajte pôsobiť minimálne 30 minút. Čím dlhšie bude zábal v teple pôsobiť, tým lepšie. Potom vlasy umyte jemným šampónom a nechajte voľne vysušiť. Zábal opakujte podľa potreby minimálne raz do týždňa.

Mastné vlasy nie sú problém
Ak máte mastné vlasy, netreba ich drasticky vysušovať – mastili by sa ešte viac. Rovnako ako suché vlasy, potrebujú svoju výživu. Zmiešajte vaječný žĺtok s polievkovou lyžicou citrónovej stavy a votrite do pokožky hlavy. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a umyte. Na záver vlasy prepláchnite harmančekovým alebo žihľavovým odvarom. Ako obmenu si môžete pripraviť zábal z vyšľahaného vaječného bielka, do ktorého pridáte kvapku citrónovej šťavy a nanesiete na vlasy.

Stop vypadávaniu
Najviac problémov môžeme mat s vlasmi, ktoré padajú. Ak nechcete hneď bežať k lekárovi, skúste šesť týždňov postupovať podľa nasledujúcich krokov: Pripravte si vodu na oplachovanie zo štvrť litra octu a hrste žihľavy. Nechajte spolu zovrieť a varte 10 minút. Potom sceďte a dolejte rovnakým množstvom vody. Týmto roztokom vlasy oplachujte po každom umytí. I keď budú možno „cítiť“ octom, (nie však prenikavo), pravdepodobne vám vlasy po šiestich týždňoch prestanú vypadávať. Ak vám táto kúra nepomôže, zájdite radšej do lekárne.

Normálne, bezproblémové vlasy {ach, existujú vôbec také?}môžete takisto raz za čas ošetriť zábalom. Pridajte do žĺtka trochu olivového oleja, kvapku citrónovej stavy, málinko medu a naneste na pokožku i vlasy. Nechajte pôsobiť 20 minút a umyte.

Autor: Rosa


Viete, ktoré hviezdy si "pričuchli" k base?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac