Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...

Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...
Život bez vlasovej žehličky si azda ani nedokážeme predstaviť. Niet sa čo čudovať. Je totiž skvelým pomocníkom, s ktorým ľahko vyčarujete romantické vlny, ale vlasy aj dokonale narovnáte. Viete však vlasovú žehličku použiť naozaj správne? Pozrite sa na osem chýb, ktoré väčšina žien robí pri jej používaní a hneď to zistíte! V našej galérii si môžete prezrieť najkrajšie letné účesy 2017 - vyberiete si nejaký aj pre seba?

1. Nechránite svoje vlasy
Každodenným používaním vlasovej žehličky svoje vlasy nesmierne ničíte, oslabujete a vysušujete. Preto by ste mali pred jej použitím vlasy chrániť prípravkami s termo ochranou. Zabránite tak tepelnému poškodzovaniu a vaše vlasy ostanú zdravé.

Súperku Plačkovej zmenili plastiky na nepoznanie: Až tak veľmi sa na ňu chce podobať?

2. Nesprávny smer
Pri natáčaní vlasovou žehličkou je skutočne dôležité, akým smerom jednotlivé pramene natáčate. Ak chcete získať prirodzený vzhľad, natáčajte vlasy smerom od tváre. To znamená v smere hodinových ručičiek na pravej strane tváre a proti smeru hodinových ručičiek na ľavej strane.

Ach, úplne šalieme z týchto letných šiat: Aj vy by ste chceli?

3. Nepodarené vlny
So žehličkou si môžete spraviť naozaj krásne dlhotrvajúce vlny. Treba len vedieť, ako na to. Väčšina žien vytáča svoje vlasy zlým smerom. Ak chcete roztomilé kudrlinky, držte žehličku tak, aby hlaveň smerovala nadol k podlahe, a potom na ňu omotajte celý prameň vlasov.

Pozor, dlhé letné sukne nie sú pre každého: Možno ich nosíte úplne zle!

4. Nesprávna veľkosť
Na veľkosti záleží. A pri výbere vlasovej žehličky dvojnásobne. S malou žehličkou môžete niekedy dosiahnuť oveľa lepšie výsledky ako s veľkou. Vyberte si preto takú žehličku, ktorá vám najlepšie vyhovuje.

Účesy, na ktoré radšej zabudnite (aj keď ich nosíte denne): Zostarujú vás!

5. Radšej menšie pramene
Možno chcete mať účes hotový raz-dva, a preto na žehličku naberáte veľké pramene vlasov. Pre skvelý výsledný efekt je však dôležité vlasy rozdeliť na menšie pramienky, ktoré budete jeden po druhom dôkladne natáčať. Inak sa môže stať, že vlny vám za krátky čas úplne zmiznú.

Účes, ktorý vás zmení na nepoznanie: Možno ho nosíte práve teraz!

6. Stavte na kvalitu
Ak si vlasy natáčate pravidelne, mali by ste investovať do kvalitnej vlasovej žehličky. Dôležitý nie je len výkon či rôzne funkcie, pri kúpe sa zamerajte aj na materiál, z ktorého je žehlička vyrobená.

Playmate Plačková predviedla TOP letný účes: Nabrali by ste odvahu?

7. Nepoužívajte žehličku príliš dlho
Vlasové žehličky sú skutočne horúce, o tom niet pochýb. Niektoré dosiahnu teplotu až 450 stupňov, čo môže spôsobiť vážne poškodenie v závislosti od stavu a štruktúry vášho vlasu. Preto používajte nízke alebo stredné nastavenie na jemnejšie a krehkejšie vlasy.

Baby, s týmto ho nezbalíte: Účesy, ktoré muži na ženách najviac neznášajú

8. Fixovanie lakom
Najčastejšou chybou žien je to, že si vlasy nastriekajú lakom ešte pred použitím vlasovej žehličky. Práve vtedy si ich však najviac poškodzujú. Preto vlasy zafixujte lakom až po ich tepelnej úprave.

Úplná paráda: Sexy slovenská speváčka ešte nemala lepší účes!

Otvorte si aj našu galériu pod článkom, kde nájdete NAJ letné účesy 2017, z ktorých si môžete vybrať. Ktorý sa vám najviac pozdáva?

Autor: Miška
Zdroj foto: Shutterstock


Dokážete si sex vychutnať naplno?
Otestuj sa

Galéria

Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...+22Robíte týchto 8 vecí s vlasovou žehličkou? Asi by ste nemali...

Neprehliadnite

Čítaj viac