Reč tela, ktorá nefunguje: Vieme, čomu sa vyhnúť, okrem nemiestnych úškľabkov...

Reč tela, ktorá nefunguje: Vieme, čomu sa vyhnúť, okrem nemiestnych úškľabkov...
Postoj tela, ktorý zvolíte pri komunikácii s človekom je niekedy oveľa dôležitejší ako samotné slová. Posledné štúdie ukázali, že ľudia, ktorí vedia, ako efektívne komunikovať pomocou neverbálnych signálov, sú na vyššej emocionálnej úrovni. Predstavujeme vám pár účinným trikov, vďaka ktorým sa stanete expertmi na neverbálnu komunikáciu...

1. Stojte rovno
Príliš pohodlná póza na stoličke, lakte opreté o stôl či podpieranie tváre rukami je vyjadrením neprofesionality. Pôsobíte, ako keby ste nemali žiadny záujem o to, čo počujete alebo čo sa okolo vás deje. Naopak, keď sedíte s vyrovnaným chrbtom a s ramenami dozadu, vyžaruje z vás dôveryhodnosť a moc.

Lady Gaga radí: Ako premeniť nedostatky na výhody?

2. Správne používanie gest
Ak to preženiete, ľudia si budú myslieť, že klamete, prípadne, že sa snažíte niečo zakryť. Využívajte radšej dôveryhodnejšie gestá, ako je otvorená náruč, ktorou dávate najavo, že nemáte, čo skrývať.

3. Otvorená náruč
Keď si prekrížite ruky na hrudníku, vysielate signál neprístupnosti a nesúhlasu s tým, čo hovorí druhá osoba. Nepomôže vám, dokonca, ani milý úsmev, takže ruky, ani nohy určite neprekrižujte pri žiadnej komunikácii.

4. Nedotýkajte sa vlasov
Pokiaľ máte neustálu potrebu sa dotýkať svojich prameňov, alebo si ich v jednom kuse upravujete, nemáme pre vás dobré správy. Ostatným tak ukazujete neistotu a nedostatok pozornosti. Prestaňte s tým a sústreďte sa na samotnú komunikáciu.

5. Usmievajte sa
Nehovoríme, aby ste sa na všetkom nezmyselne rehotali a usmievali sa ako blázon. Stačí, ak odhadnete vhodný moment i miesto, kedy a usmiať či zasmiať. Znamená to, že máte situáciu pod kontrolou a dokážete zostať pokojná, bez ohľadu na to, či je situácia vážne alebo nie.

6. Očný kontakt
Ide asi o najdôležitejšiu vec v súvislosti s neverbálnou komunikáciou. Príliš intenzívna očná komunikácia môže spôsobiť, že sa snažíte zachytiť všetko, čo sa deje vo vašom okolí a vyjadrujete tak vlastnú neistotu a nepokoj. Naopak, ak pohľadom uhýbate, pravdepodobne nie ste úplne úprimná a niečo skrývate. Snažte sa teda udržať prirodzený očný kontakt s osobou, s ktorou komunikujete a využívajte prestávky na vyjadrenie toho, čo potrebujete.

Dokonalý prvý dojem: Využite triky, ktoré používa aj Johnny Depp

7. Správny stisk ruky
Keď podávate ruku, nikdy ju tomu druhému nestláčajte jemne. Nechceme tým povedať, že by ste mali druhej osobe rozmliaždiť kosti, no ak vám niekto podá ruku, uistite sa, že váš stisk je dostatočne pevný a rozhodný. Dávate tým najavo sebadôveru a istotu.

Autor: Simi


Hrozí vám anorexia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac