Ranní dobíjači energie (a káva to nie je)

Ranní dobíjači energie (a káva to nie je)
Áno, je to tak. Opäť je pondelok, opäť vyzváňa budík a opäť nám začína pracovný týždeň. Pokiaľ nie ste absolútnym nadšencom pondelkového rána, zrejme aj vám chýba potrebná energia. Doplníte ju tradičnou silnou kávou? Ešte chvíľu počkajte! My tu máme aj iné ranné dobíjače energie, ktoré sú k vášmu telu o čosi jemnejšie. Skúsite?

Najskôr mysli, potom vstávaj
Dobre vieme, že pondelkové rána sú často nanič. Po zobudení vám hlave môže lietať milión vecí, ktoré dnes treba vybaviť a ktoré sa stihli počas víkendu nakopiť. Avšak ešte skôr, ako vyskočíte z postele a začnete sa naháňať, dajte si premýšľaciu minútku. Nájdite medzi všetkými tými povinnosťami nejakú vec, na ktorú sa v dnešný deň tešíte, nejakú, ktorú urobíte len a len pre seba. Zapíšte si ju na pomyselný zoznam dňa a uvidíte, že sa hneď budete cítiť o čosi pripravenejšia na pondelkový boj.

Závan čerstvého vzduchu
Po vyskočení na rovné nohy si to namierte priamo k oknu a otvorte ho. Čerstvý vzduch je totiž našou radou číslo dva a takisto radou priamo od lekárov. Osvieži, okysličí a nabudí energiou, ktorú potrebujete. Ak si navyše na čerstvom vzduchu dáte aj krátku rannú rozcvičku, energie pribúda a pribúda. Pritom stačí ponaťahovať končatiny a telo párkrát poohýbať.

Zvuky a energia
Či pri otvorenom okne alebo pri pustenom rádiu, no rozhodne si ráno doprajte nejaké zvuky. Nie hlučné, prehnané a nástojčivé, ale príjemné, skôr pomalšie a uchu lahodiace. Vyberte, čo sa vám páči a do ranného rytmu sa dostávajte aj energiou, ktorá vám postupne prúdi v tele aj vďaka takémuto ruchu.

Pozitívny nápoj
Raňajky nemôžu chýbať, ale viete, čo zistili vedci? Vraj najlepším ranným nápojom je ten, ktorý obsahuje flavonoidy z kakaa, pretože dokáže udržiavať človeka bdelého a pozitívne vplýva na jeho náladu. Z výskumu vyšli dobre aj proteíny, takže ak tieto dve zložky spojíme, víťazom sa stáva horúca čokoláda (z horkej čokolády) a s polotučným mliekom. Pomaly ju chlípte a vaše telo by malo byť dobre nabudené.

Vyvážené raňajky
K nápoju patrí aj jedlo a nie že sa necháte zlákať nedojedenou pizzou z večera alebo sladkosťou, ktorú len narýchlo zjete po ceste do práce. K raňajkám si sadnite, vychutnajte si ich a snažte sa ich mať nutrične vyvážené. Nemali by chýbať sacharidy a proteíny, ktoré nabudia energiou a uvoľňujú ju len postupne.

Úsmev, prosím
Na záver ešte jedna rada, ktorá vás hneď v posteli nabudí energiou. Usmejte sa a snažte sa držať v pozitívnej nálade. Úsmev je najlepším spôsobom, ako vylepšiť deň sebe a dokonca aj ostatným naokolo.

Autor: GaBi


Viete odpočívať?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac