Príbehy: Takto ste sa pomstili neverníkom

Príbehy: Takto ste sa pomstili neverníkom

Náš špeciál o nevere vás natoľko zaujal, že ste sa rozhodli posielať nám do redakcie svoje skúsenosti a príbehy, týkajúce sa práve nevery, ale tiež príbehy, ako ste sa odplatili neverníkom za ich prelietavosť. No a keďže pomsta chutí najlepšie zahorúca, no najefektívnejšia je pekne vychladnutá, zozbierali sme z vašich e-mailov tie najzaujímavejšie príbehy! Tri z nich navyše odmeníme peknou cenou! Ostatné príbehy o nevere si budete môcť prečítať na Wanda.sk v priebehu celého týždňa.

Anabel: „Stalo sa mi to ešte počas strednej školy. Chodila som s krásnym chlapcom, do ktorého bola zamilovaná asi polovica školy. Lenže nebol dokonalý – rád si užíval aj za chrbtami svojich priateliek. Každá mu to odpustila, pretože sa zrejme báli, že sa na nich vykašle, ak nebudú ticho. Ja som sa však rozhodla inak. Keď som sa dozvedela, že si na večierku užíval so spolužiačkou z vedľajšej triedy, rozhodla som sa mu pomstiť. Na druhý deň sa zastavil u mňa poobede ako vždy a tváril sa akoby sa nič nestalo. Rozprával mi ako ma miluje a že nikdy nezažil nikoho takého skvelého ako som ja, haha. To ma dostalo. Spojila som sa jeho nedávnou bývalou, s ktorou si tiež celkom nepekne zahral a tá bola nápadom trochu sa s našim drahým pohrať celá nadšená. Prišla pred školu a vykričala mu, že neplatí alimenty a že ho dá na súd. Chápte, chlapec mal pred maturitou, okolo prsta omotaný zástup fanúšičiek a bol taký namyslený! Chudák, stál celý červený a od prekvapenia sa nevedel ani brániť. Môžete vziať jed na to, že už s ním žiadna nechcela nič mať a z triedneho mača sa stal priemer, o ktorého stáli len baby z nižších ročníkov. A aj som sa s ním rozišla tiež, hoci mi prisahal, že už nikdy ma s nikým nepodvedie...“

Martina:Priznám sa, že som dlho váhala s napísaním týchto riadkov. Nevera zo strany partnera ma totiž zastihla nepripravenú - po dlhoročnom manželstve. Keď som odhalila neverníka, začal byť arogantný a riadil sa Plzákovým odporúčaním zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať... Nazval ma paranoidnou, napriek tomu, že som mala jasné dôkazy. Pri každom pokuse o rozhovor ho chytil amok a jednoducho moje reči o dôkazoch ho dovádzali do nepríčetnosti. Spočiatku som veľmi trpela, nedokázala som sa s tým vyrovnať, zrútil sa mi celý svet. Náš život dostal úplne iný rozmer, manžel sa odsťahoval zo spálne... Potom som v jeden deň stretla po rokoch spolužiaka, s ktorým sme sa dlhé roky nevideli. Naše niekdajšie vzájomné sympatie opätovne prepukli, a my sme sa začali stretávať. Najskôr naše stretnutia boli celkom nevinné, posedeli sme si pri káve a spomínali na časy minulé. Po určitej dobe sa situácia zmenila a my sme si boli čoraz bližší. Vzhľadom k siutácii doma, a najmä preto, že v spolužiakovej prítomnosti som sa cítila veľmi dobre, prestala som si robiť zábrany. Správala som sa tak, ako by som za normálnych okolností nikdy nebola správala.

Nebudem vás napínať: môjmu neverníkovi som jednoducho vrátila to, o čo si dlho koledoval. A nie hocijako. S niekdajším spolužiakom (ktorý o mojom trápení vedel) sme vymysleli skvelý plán, ktorý ma mal z poníženia, ktoré som predtým prežila, raz a navždy vyliečiť. Priznám sa, bol to vzhľadom na náš vek doslova uletený nápad, avšak stál za to. Milovali sme sa okrem iného aj na kuchynskom stole... Manžela po čase jeho milenka opustila, ale moja spomienka na úžasné milovanie na netradičnom mieste účinkuje vynikajúco. Stačí si pomyslieť na túto krásnu chvíľu a pozrieť sa na manžela, ktorý práve pri stole obeduje a je mi fajn, pôsobí to ako balzam na ubolenú dušu. Je to celkom dobrý prostriedok ako sa s neverou partnera vyrovnať, a byť úplne nad vecou. Verte mi, funguje to.“

Flowerka: „Milovala som ho. Veľmi, veľmi, veľmi. A on mňa. Teda vraj. Boli sme idylickým parom, takým, akých je skutočne málo. Dokonca som si vo svojich 22 rokoch začínala myslieť, že by sme spolu mohli byť navždy, veď čo tam po tom, že som vždy túžila odísť do zahraničia a nechať všetko tak. Čo na tom, že som ho musela do všetkého stále postrkovať, aby bol tam, kde je...Bola som schopná odpúšťať nedostatky, tak ako som bola schopná pre túto „obrovskú lásku“ obetovať svoje sny a všetky túžby. Veď som našla toho pravého, síce priskoro, ale stojí za všetku obetu a námahu. Najhoršie bolo, že on ma v tom nechával. Uisťoval ma o našom šťastí, robil si so mnou plány a zniesol by mi modré z neba...Áno, krásne...ale to by musel najskôr prestať toto všetko sľubovať inej. A keby len jednej...Doteraz sa čudujem, ako mohol byť tak vypočítavý, opatrný, ako musel strašne splietať jedno klamstvo po druhom a ako ho to muselo baviť.

Dozvedela som sa to od nej...Smiešne. Sestra mojej najlepšej kamarátky, vlastne aj jeho. Malá 17-ročná kozmetička...Čiernovlasá, modrooká, život gombička. Presný opak mňa. Chodil k nim do dediny, čakával ju s autom pred domom...Áno, presne tam, kde bývala i moja najlepšia kamarátka, ktorá o ničom netušila. No prasklo to. Raz, keď som u nich spala a ona sa vrátila z kina. Hádajte, s kým doň šla a kto ju vysadil pod oknami, kde som práve ja klábosila s kamarátkou? Vtedy to z nej vyšlo. Nebudem vás zbytočne zaťažovať rečami o tom, ako som celú noc nespala, celý týždeň nejedla, vyplakala oceán a ako mi neskôr vyvolával a rozprával o malej sopliačke, ktorá si vymýšľa hlúposti len preto, že ju dva razy zviezol domov, pretože to má po ceste. Ani o tom, že vlastne ona bola v podstate čerešnička na torte klamstiev, ktorými ma 3 roky opantával a netýkalo sa to len milostného života.

Skrátka po 2 dňoch som sa rozhodla pristúpiť k zákroku. Ešte nevedel o tom, že ja viem, pretože som sa mu chcela pozrieť do očí, a tak som celý ten čas predstierala, že je všetko v poriadku. Bolo chladné januárové dopoludnie a dohodli sme si rande v meste. Môj prvotný plán bol nasledovný: chcela som ho prekvapiť a čakať na dohodnutom mieste spolu s kozmetičkou. Po ceste som si kúpila veľkú zmrzlinu, keby som náhodou mala potrebu mu ju vyklopiť na vlasy a spraviť tak divadielko okoloidúcim Čakali sme 10, 15, 20 minút, no jeho nikde a môj mobil bol akurát vybitý. Neprišiel. Tušil to. Krv mi vrela v žilách a zúfalstvo nahradila nekonečná zlosť. Vie to. Ten magor to vie, možno nás niekde videl a teraz nemá gule na to, aby sa mi pozrel do očí. No veď počkaj! Sama som nevedela, čo chcem urobiť, no nemohla som domov odísť len tak naprázdno.

Chcela som aspoň vedieť, či je v meste, a tak som sa rozhodla ísť sa pozrieť na miesto, kde zvyčajne parkuje. Bolo tam. Odporné žlté malé dámske auto. Jeho. Krv stúpala vyššie, zmrzlina stekala nižšie po rukách. Rýchlym krokom som sa k nemu priblížila a ešte rýchlejšie vyklopila celú tú zmrzlinu na predné sklo. Kornútik bol plný bielej hmoty a tak som mala dostatok materiálu na pokrytie každučkého kúska a nezabudla som ani na spätné zrkadlá. Čím viac toho bolo, tým väčšiu spokojnosť to vo mne zanechávalo. Ešte za stierače pár popadaných listov, ponožky, ktoré si u nej raz nechal a bolo to. Majstrovské dielo dokončené. Zmrzlina pomaly zamŕzala, bola hustá, krémová a hlavne biela. Nestretli sme sa. No viem, že auto čistil dobré dve hodiny, pretože v tej zime sladké potešenie zamrzlo a bolo veeeeeľmi lepkavé.

Pýtate sa, ako to dopadlo? Samozrejme, že som uverila jeho prosebným telefonátom o odpustenie a po dvoch mesiacoch sa k nemu vrátila. A hádajte, čo sa do mesiaca a pol stalo? Áno, presne to isté. Áno, s kozmetičkou...Áno, nebola jediná a áno, vôbec nemala v sebe kúsok ženského pochopenia a už vôbec si nespomenula na stav, v ktorom ma videla, keď mi to prvýkrát povedala. Pre ňu to bola zábava, pre mňa životné ponaučenie. A nie, už mi nestál za pomstu. Už som nevládala. Ale ten pocit predtým bol skvelý. Verím silne v to, že zamilovaní ľudia sú slepí. Nenávidím ho za to, že mi vzal schopnosť uveriť, že existuje čistá pravá láska, no ďakujem mu, že nie som naivná a že si zachovávam od mužov zdravý odstup. Chránim samú seba a som pre seba vždy dôležitejšia ako nejaký chlap.“

Ďakujeme všetkým čitateľkám, ktoré nabrali odvahu a podelili sa o svoje príbehy s nami i ostatnými čitateľkami. Mnohé z nich boli dôkazom, že i nevera, nech bola hocako bolestná, znamenala pre vás nový začiatok a napokon ste sa cez ňu preniesli. Dúfame, že vás o tom presvedčia aj ďalšie príbehy, ktoré postupne na Wanda.sk uverejníme.


Viete odpúšťať?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac