Prevísa vám koža cez podprsenku? Cviky, ktoré to vyriešia

Prevísa vám koža cez podprsenku? Cviky, ktoré to vyriešia
Poznáte ten pocit, keď vám obvod podprsenky urobí nepekné faldy na chrbte? Koža pod ňou tam neesteticky vytŕča a vy sa kvôli tomu neodvážite dať na seba obtiahnuté tričko? Ak vás to upokojí, nie ste jediná s týmto problémom. Máme pre vás riešenie - 5 účinných cvikov, ktoré vás zaručene zbavia tejto hnusne prevísajúcej kože.

Ako na to
Tri alebo štyri krát do týždňa si vyhraďte čas na tréning chrbta. Preveďte jednu sériu každého cviku s minimálnymi prestávkami medzi nimi. Najlepšie, ak pôjdete nepretržite od cviku k cviku. Po poslednom cviku si oddýchnite na jeden až dve minúty a zopakujte znova sériu všetkých cvikov. Ak sa na to budete cítiť, vykonajte aj tretie kolo.

Každý deň som si dávala plank v práci: Stalo sa, že...

T zdvihy
Zoberte si činky ľahšej váhy a postavte sa s chodidlami paralelne na šírku bokov. Mierne pokrčte kolená a nakloňte rovný trup dopredu, až pokiaľ nie je takmer rovnobežne so zemou. Ruky zveste dole a vytočte dlane vpred. Pomaly ich zdvíhajte vystreté nahor až na úroveň ramien a vráťte naspäť dole. Preveďte 15 opakovaní a nezabúdajte mať po celý čas zapojené centrum tela.

Chcela sa pochváliť, ako schudla: Neuveríte, čo urobil Instagram!

Príťahy po jednom
Použite stredne ťažkú činku, postavte sa s chodidlami paralelne na šírku bokov, mierne pokrčte kolená a nakloňte rovný trup jemne dopredu. Jednu ruku oprite o stenu pred sebou a v druhej držte činku. Túto ruku majte spustenú pod sebou a pomaly ju ťahajte smerom k hrudníku s lakťom smerujúcim k stropu. Následne vráťte dole. Na každú stranu vykonajte 10 opakovaní. Dajte pozor, aby vaše lopatky boli zatiahnuté nadol k sedacím kostiam a pupok smeroval k chrbtici.Úplne úžasný účes! No, v lete sa mu radšej vyhnite...

Deltové zdvihy
Zoberte si činky ľahšej váhy a postavte sa s chodidlami paralelne na šírku bokov. Mierne pokrčte kolená a nakloňte rovný trup dopredu až pokiaľ nie je takmer rovnobežne so zemou. Ruky zveste dole pod hrudník s dlaňami natočenými k sebe. Mierne pokrčené ruky otvárajte a zdvíhajte smerom nahor na úroveň ramien. Vráťte dole a vykonajte celkovo 10 opakovaní. Nezabúdajte po celý čas zapájať svoje jadro, čiže svaly brucha a chrbta.

Juj, to je riťka: Pozrite, ako štýlovo dovolenkovala playmate Plačková

Doska so zdvíhaním rúk
Položte sa do rovnej dosky na dlaniach. Dlane sú pod úrovňou ramien, chodidlá mierne širšie ako boky. Pomaly zdvíhajte jednu ruku do strany nahor až kým nedosiahne úroveň ramena. Vráťte naspäť a zopakujte na druhú stranu. Najlepšie, ak dokážete previesť 10 opakovaní na každú stranu. Váš pupok musí byť po celý čas vtiahnutý dnu a boky zostávajú rovné. Pokiaľ je tento variant pre vás príliš náročný a vy sa prehýbate v drieku a vytáčate boky do strán, uľahčite si to a položte kolená na zem.

15-minútové cvičenie, ktoré z vás spraví superženu

Výdrž v kľuku
Nastavte sa do kľukovej polohy, čiže sa položte na dlane a špičky. Dlane majte o niečo širšie ako ramená, chodidlá na šírku bedier. Vaše telo tvorí od hlavy až po päty jednu rovnú líniu. Pokrčte kolená a pomaly sa púšťajte dole až tesne nad zem. Podržte pohyb na jeden hlboký dych, potom sa zdvihnite iba do polovice, zase podržte na jeden hlboký dych, následne vráťte opäť tesne nad podložku na jeden hlboký dych, do polovice na ďalší hlboký dych a takto pokračujte až pokiaľ neprevediete celkovo 5 opakovaní dolnej a polovičnej výdrže. Ide o pomerne náročný cvik, takže ak potrebujete, pokojne uvoľnite kolená na zem.

Autor: Lexy
Zdroj foto: Shutterstock


Aký ste typ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac