Prestala som jesť nízkokalorické jedlá a stala sa úžasná vec

Prestala som jesť nízkokalorické jedlá a stala sa úžasná vec
S príchodom teplých slnečných dní mnoho z nás túži po krásnej štíhlej postavičke. Držíte diétu, počítate každú kalóriu, a napriek tomu nie a nie schudnúť? Tak vyskúšajte chudnutie podľa spisovateľky Jenny Autuori-Dedic, ktorá sa špecializuje na fitness a zdravú výživu.

Klamlivé údaje
Jenna tvrdí, že ľudia robia pri chudnutí jednu zásadnú chybu - veria údajom, ktoré sú uvedené na obaloch potravín. Myslia si, že výrobky označené "low fat" sú skutočne výrobkami s nízkym obsahom tuku. Vo väčšine prípadov však takéto potraviny obsahujú oveľa viac kalórii ako tie klasické. "Zdravé" potraviny sú v dnešnej dobe naplnené umelými chuťami a chemickými prísadami, ktoré majú kompenzovať nedostatok tuku.

Už nechcela byť chudá: Jedla 500 kalórií denne a dnes...


Čas na zmenu

Jenna hovorí, že vo svojej kuchyni už konečne nemá žiadne falošné jedlo. Dlho sa vyhýbala plnotučným potravinám a mnohokrát si kúpila nízkotučný syr, ľahký jogurt či zmrzlinu bez obsahu tuku. Napriek tomu, že konzumovala "nízkokalorické" jedlo začala priberať. Medzitým sa dopočula o výhodách konzumovania plnotučných potravín a uvedomila si, že nemusia byť také nebezpečné ako si myslela. V snahe zastaviť strach z tuku sa Jenna rozhodla odstrániť zo svojho života potraviny s nízkym obsahom tuku. Práve vtedy nastala u Jenny naozaj veľká zmena.

Pochutiť si a nepribrať: 10 chutných smoothie receptov

Menej kalórií
Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako nezmysel, pri konzumácii plnotučných jedál Jenna skutočne prijala oveľa menej kalórií ako pri nízkotučných. Vysvetľuje, že nemá vo zvyku sledovať svoj denný príjem kalórií, ale po experimente s tukmi začala venovať väčšiu pozornosť číslam. Porovnala nízkotučné jedlo s polotučným a zistila, že klasické potraviny majú naozaj menej kalórií ako tie nízkotučné. Jenna napokon tvrdí, že sa nikdy nevážila, a tak nevie povedať, či stratila nejakú váhu, pretože jedla viac tuku. Vie však, že sa cíti omnoho zdravšie a spokojnejšie.

Autor: Miška
Zdroj foto: Shutterstock


Ako vás vidí okolie?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac