Premena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá žena

Premena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá žena
Jesenná premena je za nami a skvelý babský deň sme si užili s náhradnou výherkyňou. Kvôli nečakaným okolnostiam sme vyberali znovu a do salónu XoXo Day Spa za nami nakoniec pricestovala Zuzana Beránková z Jakubova. 27-ročná manželka a mamička sa na takýto deň veľmi tešila, veď pri dvojročnom synčekovi si na seba veľa času nenájde.

„Už potrebujem zmenu," avizovala dopredu šťastná výherkyňa. Jediné, čomu sa chcela vyhnúť, boli červené vlasy, inak sa celkom oddala do rúk odborníčok v salóne. Do parády si ju vzala dvojica šikovných dám - kaderníčka Kristína Hantáková a kozmetička Zuzana Košová, no a aký bol výsledok? K tomu sa dostaneme už o chvíľku.

Krásne vlasy, krásna baba
Príchod pani Zuzky sa niesol v nenápadnom duchu. Pôsobila jemným dievčenským dojmom a len ťažko by ste hádali, že má doma nielen manžela, ale aj malého synčeka. Priznala sa nám, že na úpravu vlasov nemá veľa času, pretože pri dieťati toho veľa nestihne. Fén ani iných vlasových pomocníkov nevyužíva, dlhé hnedé pramene iba nechá voľne uschnúť a zväčša ich sťahuje do chvostu. „Mala som už aj celkom krátke vlasy," priznala sa počas sedenia, no kaderníčka Kristína sa k takémuto radikálnemu kroku nechystala.

Vlasy strihaním skrátila, odľahčila a spostupnila, aby nabrali svoj tvar a neboli bez objemu. Ofinka sa v tomto prípade nekonala, pretože črty tváre ju nevyžadovali, oveľa viac bolo treba pohrať sa s farbou vlasov. Účes preto prešiel farbením, a to dvojakým. Vrchná časť hlavy zostala sýta hnedá, pričom moderná farba bez amoniaku s prídavkom droždia zvýraznila krásu farby a dodala potrebné odlesky. Od polovice prameňov sa vlasy zosvetľovali, a to nie hocijako. Kaderníčka Kristína jednotlivé pramene najskôr natupírovala a na rovné konce aplikovala svetlú farbu. „Tupírovaním sa vlasy krásne vytieňujú a zabránime neprirodzenému prechodu farieb," vysvetlila nám odborníčka. Hoci sme sa najskôr čudovali, výsledok nás presvedčil.

Zuzkine vlasy s vylepšenou farbou prišli asi o 10 centimetrov a okolo tváre sa dočkali spostupnenia. Po vyfúkaní cez okrúhlu kefu boli krásne rovné a upravené, chceli sme však vyskúšať niečo, čo mladá mamička bežne nenosí. „Na Silvestra sa chystáme s manželom na zábavu," prezradila nám, čím vnukla nápad na efektné natočenie vlasov. Kaderníčka Kristína teda predviedla v praxi, ako sa použitím žehličky dajú robiť vlny. Výsledkom bol hollywoodsky vlnitý účes, ktorý zo Zuzky vyčaroval sexi ženu.

Trocha líčenia a sexi žena je na svete
Prišiel rad na kozmetičku Zuzanu Košovú, ktorá našej výherkyni najskôr poradila ohľadom starostlivosti o pleť. Upozornila na vysúšanie tváre nevhodnými prípravkami a zdôraznila, že správny výber produktov hrá vo svete krásy najdôležitejšiu úlohu. Na zimu odporučila výživný, nie však príliš mastný krém, napríklad s jojobovým olejom, prípadne tým mandľovým pre zrelšie ženy. Proti kruhom pod očami, ktoré mladú mamičku Zuzku trápia, poradila sledovať si pitný režim po 19-tej hodine a nepreháňať to s ním, aby sa v noci obličky príliš nenamáhali. Na vysušené pery jednoznačne odporučila med a popri dobrých radách upravila obočie.

Líčenie, ktoré z dievčaťa Zuzky vyčarovalo sexi ženu, nebolo ničím zložitým. Stačilo aplikovať tekutý mejkap, naň svetlejší korektor a púder na zmatnenie. Lícne kosti kozmetička podčiarkla lícenkou a tou prešla aj po očných viečkach. Ak by sa naša výherkyňa chystala na bežný deň, stačila by už len maskara. V spomínanom silvestrovskom duchu sme však skúsili niečo výraznejšie, takže naša odborníčka siahla aj po očných tieňoch. Linku, ktorú niekedy mamička Zuzka nosieva, nechala bokom a radšej predviedla, čo všetko sa dá spraviť so správnymi tieňmi a štetcami.

Do vonkajšieho kútika naniesla tmavšiu zelenú farbu, na zvyšnú plochu viečka tieň s nádychom žltej. Zelenú pomocou tenkého štetca aplikovala aj pozdĺž dolnej linky a vnútorný kútik presvetlila bielou. Štetcom dotiahla posledné úpravy a zmatnila prechody farieb, na záver stačila už len maskara v dvoch vrstvách. Keďže Zuzka má dosť tmavé obočie, výrazný zásah ceruzkou nebol nutný, kozmetička už len doladila jeho tvar a učesala kefkou. Čerešničkou bol lesk na pery a „nová" Zuzka bola hotová. Ženskejšia a výraznejšia, ako keď do salónu vstúpila.

Spokojná víťazka
Úsmevy prezrádzali, že výherkyňa Zuzka je spokojná a spokojné sme boli aj my. Stačila úprava vlasov a troška líčidiel, aby sa mladá mamička cítila krásne žensky. Ak by bol v ten deň Silvester, po boku manžela by doslova žiarila, no my vieme, že i napriek novembrovému dátumu si svoj veľký deň užila naplno.

Galéria: Celý priebeh premeny si môžete pozrieť vo fotogalérii pod článkom. 

Autor a foto: GaBi

Partneri jesennej premeny:

Exkluzívnysalón Xoxo Day Spa pod jednou strechou ponúka komplexné služby v starostlivosti o vlasy, ruky, nohy, pokožku celého tela.
Viac info nájdete na xoxo.sk

Bioderma vráti zdravie každej pokožke. Výrobky BIODERMA patria k najčastejšie odporúčaným francúzskymi dermatológmi.
Viac na bioderma.sk


Viete nakupovať?
Otestuj sa

Galéria

Premena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá ženaPremena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá ženaPremena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá žena+42Premena vizáže: Z dievčaťa je príťažlivá žena

Neprehliadnite

Čítaj viac