Premena Maji: Krásna čachtická pani

Premena Maji: Krásna čachtická pani
Mária pracuje ako špeditérka. Svoj vzhľad chcela zmeniť aj preto, aby pôsobila jemnejším, mladším dojmom.

"Mám 23 rokov. Pri pohľade na moje foto si poviete, že musím maťviac. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by som chcela zmeniť svoju vizáž.Je veľa dievčat s nenápadným účesom, ale taký mne nepristane.Potrebujem odborníka, ktorý by mi poradil aj so štýlom obliekania,"napísala nám do redakcie Maja, ktorú si napokon zo štyroch súťažiacichv Premene vizáže vybrali v ankete sami čitateľky.

Pred premenou mala veľkú trému. Do Bratislavy preto pricestovala zČachtíc aj so svojou najlepšiu kamarátkou. Celý čas z nej nespustilaoči. Sledovala jej výraz tváre, a podľa jej oslnivého úsmevu vedela, ževizážisti nerobia žiadnu chybu. A výsledok? "Úplná zmena, mejkap jeperfektný, ale určite si ho doma taký dokonalý nespravím, skomentovalaMaja.

Vlasy sa skrátili a pookriali

Maja prišla do salónu s veľmi zničenými vlasmi. Vlasová stylistka Denisa Staruchjej preto skrátila šticu až o 15 centimetrov! Bol to pre Maju šok. Lennedávno sa totiž zbavila umelých príčeskov, ktoré jej predlžovali vlasyaž po chrbát. Nový strih jej trochu zakryl čelo. Asymetricky poprestrihované vlasy jej ubrali vek a dali šik výraz."Vlasy má jemné, farbené s odrastami," skomentovala stav frizúrystylistka Denisa. "Odrasty som zafarbila. Dala som im nádychtmavohnedej s jemnými odleskami, na slnku budú fialovo-červené. Naoživenie vlasov som naniesla melír, v tónoch červenej a tmavomahagónovej." Účes vraj bude variabilný, vlasy sa dajú zvlniť, vyžehliťna hladko, upraviť do copu či štipca.

Stylistka odporučila Maji vlasy už radšej nepredlžovať. Po spoločnejkonzultácii sa dohodli, že príde na rekonštrukčnú kúru. Aby nebol vlasslabý, vyplní sa keratínom a zhydratuje.

Vizáž ako pre modelku

Vizážistka Eva Šalingová najprv zhodnotila Majinu pleť. Tása pri jej kritike trochu červenala. "Pleť je veľmi zanedbaná, mastná.Bolo by ju dobré poriadne vyčistiť a viac sa o ňu starať," povedalavizážistka. "Aj obočie je zanedbané. Treba ho upraviť a zafarbiť. Majaje ale dobrý tip na líčenie." Pre svoj tmavý pigment a hnedé očipotrebuje rozjasňujúci mejkap. Na viečka jej sympatická mejkap artistkaEva naniesla zlatožltý podkladový tieň. Naň sa už pridávala jedna farbaza druhou. Zelená, trochu červenej... "Základ u Maji je dobrý mejkap apúder. Jej pleť to potrebuje," hovorí. Líčenie, ktoré jej v salóneurobili nie je vraj na denné použitie, a už vôbec nie na von. V Majinomprípade však bolo viac mejkapu nutnosťou. Pridala sa jemná čiernalinka, špirála a lesk na pery. Jednoduché a jemné.

Premena vizáže prebiehala v salóne XoXo. Okrem príjemného prostredia, kaderníckych služieb tu nájdete aj ďalšie wellness ponuky. Profesionálny tím sa necelý rok podieľa výrazným spôsobom na módnychtrendoch vlasového a kozmetického dizajnu. Kadernícka klasika sa snúbis modernou úpravou vlasov. Pre salón XoXo je tvorba nových účesov amejkap styling umením

Oblečenie plné farieb

O pomoc pri výbere modelov sme požiadali odevnú dizajnérku Maju Štranekovú. Nebola to ľahká úloha, pretože sa naša víťazka bála všetkého farebného. Najradšej totiž nosí tmavé oblečenie. Šaty a obuv sme vyberali v priestoroch predajne Mexx. A čo sa na Majinu postavu hodí? "Je to silná osobnosť. Nezávisle od postavy, hodí sa jej všetko. Je výrazná, sú tam problematické partie ako boky, stehná a nohy. Tie treba zakrývať, netreba experimentovať.To môže s hornou časťou oblečenia, kupovať si topy jasných farieb,nemusí sa báť vzoru. Dolná časť by mala byť vždy rovného strihu, žiadneobtiahnuté nohavice.

"Prvý model som vybrala pre rozjasnenie tváre, strieborná jeaktuálna farba," hovorí Maja Štraneková. "Voľné tričko sa jej hodí,pretože má hore väčšie partie. Snažili sme sa tam dať objem. Čiernenohavice sú stará klasika, ktorá zužuje postavu. K tomu kabelka nadoladenie. Maja hneď zažiarilia, hoci sa bála sivej a jasnej farby ."

Druhý model bol fialový top, voľný strih na ležérne denné nosenie.Tretí komplet zdobil navrchu čierny kabát. "Vybrali sme schválnečiernu, je dôležitá na zúženie siluety, kabát je dievčenského strihu,ženský, dole rozšírený. Prospelo to k jej figúre. Jasný červenýpulóver, v ktorom sa dobre cítila a sivé nohavice urobila nádhernúbodku.

Táto posledná kombinácia bola pre Maju ako vyšitá. Červený pulóversi zamilovala. Ani nevedela, že sa jej táto krvavá farba hodí.

Chcete aj vy nový vzhľad?
Bližšie informácie o poskytovateľoch služieb do Premien nájdete tu:

Navštívte salón XoXo na webe www.xoxo.sk alebo priamo v Bratislave na Riazanskej ulici oproti Polusu.

Nájdite svoj vlastný štýl v obchodoch Mexx. Kde nás nájdete? V Bratislave (Mexx Family shop Aupark, Mexx Lifestyle woman Polus) a v Trenčíne (Mexx Lifestyle woman).

Autor: Bibiána Bombošová


Akou veľkou fanúšičkou Twilightu ste?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac