Premena Ivany: Zmyselná a zvodná mamina!

Premena Ivany: Zmyselná a zvodná mamina!
Pani Ivanka z Brezna je decentná dáma. Podľa dcéry Veroniky, ktorá ju do Premien prihlásila, bála sa vždy zmeniť strih účesu a vyberala si v obchode len seriózne a vážne oblečenie. A pritom je to elegantná žena s bohatými vlasmi a zmyselne zvodnými očami!

Premena pani Ivky sa začala ranným dažďom. Do salónu XoXo, kde sme premenu uskutočnili prišla síce zmoknutá, ale zvedavá. Za chrbtom jej stála dcérka a sestra. Dve spolutrpiteľky, keby sa premena nevydarila.

Zmenu účesu mala na starosti vlasová stylistka Katka Kuchárová. "Pani Ivana má kratšie kučeravé vlasy, spomedzi ktorých už vykúkajú aj tie belšie. Chcela som docieliť zmenu strihu, aby sme skrátili zadné partie, čím sa predĺžia predné." Pri úprave vlasov použila tzv. efekt CrissCross. O čo v ňom ide? "Vytvorí slnečný melírovaný efekt okolo tváre, keď sú vlasy v pohybe. Vytvára to úžasnú hru odtieňov s jej pravou farbou, dosiahneme jemný a vyrovnaný efekt. Je to technika melírovania do kríža."

Salón XoXo ponúka svojim klientkám iba neinvazívne metódy skrášľovania. S tým súvisí aj premena Ivaninho účesu. "Mnohé kaderníčky používajú staré farbiace fólie, my sme aplikovali fóliu SweetMéches, ktorá je nezvyčajná v tom, že sama o sebe chráni vlas. Rovnako tak melír bol bez amoniaku a neublížil vlasom." Pokiaľ budú pani Ivane vyrastať šedivé vlasy, svetlý melír ich opticky zakryje, že budú neviditeľné. "Ivanka je typ skôr dozlata, hodia sa jej preto teplé farby. Vôbec by som jej nedávala studené farby ako popolavú, dúhovú, kovovú. Tvár by jej zanikla."

Ako by sa mala Ivka ďalej starať o vlasy? "Sľúbila, že si kúpi žehličku na vlasy a predprípravky, aby si ich nezničila, keď ich má ešte aj vlnité," hovorí Katka Kuchárová. "Odporúčam si ich občas vyfúkať na veľkú kefu, nie stále žehliť. Väčšinou majú zákazníčky problém s tým, že keď sa im urobí nejaká rázna zmena účesu, doma si ho už nevedia rovnako dobre upraviť. Myslím, že s týmto účesom to pôjde pani Ivane hravo."

Vizážistka Katrin Balažová nešetrila chválou na pleť pani Ivky. Akurát bolo nutné urobiť niečo s jej padnutými viečkami. "Zvýraznila som oči kombináciou tmavofialovej, slabofialovej a hnedej na horné viečko a na spodné viečko prišla len ceruzku fialovej farby. Tá zvýrazní krásnu farbu očí a dodá im šmrnc." Ivka je jesenný typ, hodia sa jej teplejšie farby, staroružová, hnedá. "Nedávala by som určite modrú, ktorá pôsobí chladne a určite treba vynechať aj sivú. Zvolila som výraznejšie líčenie, pretože aj účes je pripravený skôr na večer. Ivanka má úzke pery, vybrala som lesk telovej, trochu slaboružovej farby s perleťou. Nič tmavé, razilo by to, že sú úzke."

Ivanku nám pomohla "obliecť" módna poradkyňa Andrea Konečná. Ďakujeme aj sympatickému tímu predajne Mexx, kde sme hľadali najvhodnejšie šaty. "Na prvý pohľad je Ivanka športový typ, ale môže si dovoliť nosiť aj ženské veci a hlavne šperky," hovorí Andrea. "Má typicky ženskú postavu, tvar presýpacích hodín. Veľmi jej pristal svetríkový top s pásikmi, ktorý ju omladil. Pôsobila v ňom dievčensky. Keď si dá žena výrazné doplnky, v našom prípade to bola extrémne žltá, uberie to žene aj desať rokov!"

V červenej blúzke s mašľou a sivom saku pôsobila zase ako manažérka, decentne a seriózne. "Keby mala rokovanie, všetkých zrovná." (Smiech.) Hodia sa jej vraj aj sukne. Nemali by však byť dlhé, skôr tesne po kolená alebo nad kolená. Nohavice zase buď rovný, rozšírený strih alebo zúžený, ale s tým, že ten úzky musí byť niečím zvýraznený, napr. pukmi, alebo nech si dá nohavice do čižiem. Predĺži jej to celú postavu.

Premena pani Ivany vyšla nad očakávanie. V Brezne majú od víkendu o jednu nádhernú dámu navyše.

Autor a foto: Bibiána Bombošová

Chcete aj vy nový vzhľad?

Bližšie informácie o poskytovateľoch služieb do Premien nájdete tu:

Navštívte salón XoXo na webe www.xoxo.sk alebo priamo v Bratislave na Riazanskej ulici oproti Polusu.

Nájdite svoj vlastný štýl v obchodoch Mexx. Kde nás nájdete? V Bratislave (Mexx Family shop Aupark, Mexx Lifestyle woman Polus) a v Trenčíne (Mexx Lifestyle woman).


Aký máte štýl?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac