Premena Eriky: Objavili sme modelku

Premena Eriky: Objavili sme modelku
Pani Erika prišla až z Kútov s očakávaním len toho najlepšieho. Do rúk profesionálov zo salónu XoXo sa zverila bez rečí, okrem jednej podmienky - nestrihať vlasy na krátko. Túto požiadavku odôvodnila jednoducho: "Môjmu manželovi by sa to nepozdávalo." Všetci prítomní sa zhodli, že pani Erika je veľmi pekná dáma, s krásnymi črtami tváre a postavou modelky a jej premena tak prebehne bez problémov.

Len nestrihať!

Erika má husté, prirodzene vlnité vlasy so sklonom k vysúšaniu. Vlasy mala opakovane melírované, a preto si vyžadovali značnú obnovu. Na to sa najlepšie hodí 12-minútová rekonštrukčná terapia. Vlasy ožili, získali potrebnú pevnosť. Keďže si Erika neželala príliš skracovať dĺžku, vlasová stylistka Denis Staruch prestrihala vlasy len kvôli zvýrazneniu čŕt tváre.

Podľa stylistky je najnovším účesovým trendom ukázať vyrastajúce vlasy po farbe alebo melíre. To sa ešte donedávna považovalo za značnú nedbalosť. Melír sa dáva do účesu alebo do ofiny tak, aby nevznikali súvislé plochy. Erike po prestrihaní a vyfúkaní Denis ešte vlasy prežehlila a sčesala ich dozadu, aby vynikla pekná tvár.

Výrazné črty tváre

Pani Erika má suchšiu pleť, ktorú musí pravidelne hydratovať vhodnými krémami. Keďže už začala aktuálna plesová sezóna, pri mejkape vizážistka Mirka Nagyová zvolila výrazné líčenie.

Ako podklad použila odtieň light natural, na očných viečkach použila tehlovú a žlto-hnedú farbu, nechýbala čierna linka a zahusťovacia špirála. Na dotvorenie slávnostnejšieho efektu naniesla ešte jemne strieborné trblietky. Líčka zvýraznila bronzovou farbou a pery rúžom v tehlovej farbe.

Miery ako modelka

Oblečenie si mohla pani Erika vyskúšať v módnom salóne Mexx a využiť pritom pomoc hlavnej módnej poradkyne Dagmar Volkovej . Tá zhodnotila, že Erika má postavu modelky, na ktorú nebude problém vybrať šaty. "Nemusí brať ohľad na to, že potrebuje niečo skrývať. Môže si dovoliť všetko, čo je v móde," komentovala Erikinu postavu. Erike mimoriadne pristane športová elegancia, takže aj prvý výber sa niesol v tomto duchu.

V prvom outfite mala bielu blúzu, čo je základný prvok v každom šatníku, skombinovanou s tehlovo-červeným pulóvrom s károvaným motívom vpredu a trojštvrťovými rukávmi. K tomu sa hodia úzke džínsy zasunuté do hnedých čižiem. Trendom sú čižmy s oválnym alebo jemne zúženým špicom. Výrazné špice sú "out".

V druhej verzii sa Erika predviedla v spoločenskom oblečení. Na podčiarknutie ženskosti zvolila módna poradkyňa nápadný zlatý vrch s padavým golierom. K tomu ladili úzke cigaretové nohavice v smotanovej farbe a lesklé balerínky s výraznými prackami. Skvelým doplnkom bol opasok v neutrálnej krémovej farbe, jemne pripnutý okolo pása. V tomto prípade je dostatočne výrazný zlatý vrch, takže doplnky a šperky nesmú byť prehnané. Postačil náhrdelník a náramok.
"Erika by si mala vyberať oblečenie v duchu športovej elegancie. Z farieb sú pre ňu vhodné všetky odtiene smotanovej či zlatej a vyhýbať by sa mala tmavošedej a prírodným materiálom,", dodala Dagmar Volková.

Erika bola so svojou premenou veľmi spokojná. Ale ešte spokojnejšie sa tváril Erikin manžel.

Autor: Karin
Foto: Pavol Urbi

Chcete aj vy nový vzhľad?

Bližšie informácie o poskytovateľoch služieb do Premien nájdete tu:

Navštívte salón XoXo na webe www.xoxo.sk alebo priamo v Bratislave na Riazanskej ulici oproti Polusu.

Nájdite svoj vlastný štýl v obchodoch Mexx. Kde nás nájdete? V Bratislave (Mexx Family shop Aupark, Mexx Lifestyle woman Polus) a v Trenčíne (Mexx Lifestyle woman).


Viete, ktoré hviezdy si "pričuchli" k base?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac