Premena Danky: manžel ju nespoznal

Premena Danky: manžel ju nespoznal
Pani Dana sa do Bratislavy vybrala z Ilavy. Neprišla sama, ale sprevádzal ju manžel a dcéra Simona, ktorá celú premenu pozorne sledovala. Veď práve ona mala na svedomí, že sa tam jej mamka ocitla, prihlásila ju totiž do súťaže. Pani Dana sršala energiou a bola plná očakávaní, aj preto sme dlho neváhali a pustili sa do práce.

Vlasy - tón v tóne
Pani Dana má jemné vlasy, ktoré si nikdy nefarbila a pravdepodobne preto ich nemala ani zničené. Jej prirodzená farba je nevýrazná tzv. Myšacia. Vlasová stylistka a vizážistka Denisa Staruch zo salónu Xoxo sa ju rozhodla oživiť kombináciou farby s melírom. "Zvolila som studený béžový odtieň, pretože sme potrebovali potlačiť Dankinu červeň v tvári. Keby sme dali farbu so zlatým podtónom, tak by to sčervenanie pleti viac zvýraznilo," povedala Denisa. K farbe pridala melír, ktorý to všetko zjemnil a táto kombinácia vlasom zväčšila objem. Vlasy sa zľahka prestrihali, pričom z dĺžky sa veľmi neskrátili. "Keďže je tvár guľatá, nechali sme predĺžené partie pri uškách, čo ju zužuje."

Na dennú starostlivosť by Denisa odporučila Danke po umytí minimálne kondiciónér. Keďže krátke vlasy stačí vyfúkať na väčšiu kefu a pridať korienkové tužidlo. Na starostlivosť o jemné vlasy je veľmi vhodný aj elixír, čo je niečo medzi gélom a mliekom. Denisa odporúča používať na jemné vlasy elixír, ktorý ich spevní, ale nezlepí. "Jemné vlasy rýchlo schnú, nanesie sa elixír, aktivuje sa fénom. Vlasy sa tým spevnia, ale nezlepia sa a ľahko sa fúkajú."

Jesenný mejkap
Danka má problém začervenanej pleti, a preto by mala používať hydratačný krém. Vizážistka Denisa použila pod mejkap bázu, tá vyhladila pleť. Na to naniesla korekčnú tyčinku, ktorá potláča červeň a použila prirodzený mejkap. "Zvýraznila som očká, k účesu som volila zlatohnedé tiene. Hlavne obočie bolo treba zvýrazniť. Skombinovala som to s tieňom," uviedla stylistka postup. Na ústa sa použil lesk v prirodzenom odtieni. Pani Danka má pekne krojené pery, preto by bolo vhodné zvýrazniť ich kontúrovacou ceruzkou a vyplniť priesvitným leskom. Bolo treba ešte úplne potlačiť červeň, no zvýrazniť líčka, preto sa použila tmavšia farba. "Tmavá potlačuje. Takže som ich viac zvýraznila, aby sa červené líčka stiahli," povedala Denisa. "Keďže je Danka jesenný typ, líčenie by som je odporučila zlatohnedé. Pri tejto farbe vlasov aj olivovozelenú farbu. Z oblečenia skôr béžové tóny, ktoré stlmia jej začervenanie pleti."

Voľné a ľahké oblečenie
V premene pani Danky sme pokračovali v módnom butiku značky Mexx, kde sme vybrali nakoniec zaujímavé doplnky. Zvolili sme veľkú bielu kabelu, k tomu biely ľahunký šál a veľmi trendové béžové plátené sako. V druhom prípade sme vybrali pletený šál v prírodných farbách, v kombinácii s hnedým sakom a k tomu maxi béžovú kabelu so zlatou rúčkou. "Danka by si mala obliekať niečo voľné a ľahké, napríklad šifón, tzv. prírodné nohavice," ohodnotila našu víťazku návrhárka Lucia Hejčíková. Podľa nej sa každému hodia všetky farby. Danke by Lucia radila nosiť najmä voľné a košeľové veci, ku ktorým by si dala výrazné veľké doplnky. Lucia je zástankyňou farebnejšieho oblečenia, ktoré ešte oživí ďalšími farbami. Danka je výrazný typ a kľudne si môže obliecť všetky výrazné farby. Viem si na nej predstaviť plátené nohavice, hoci aj biele."

S výsledkom premeny nebola spokojná len samotná Danka, ale aj jej dcéra, ktorá s úsmevom skonštatovala, že to stálo za to. Na chvíľu sa pri nás mihol aj Dankin manžel. Ten ju v prvom momente nespoznal. Premena sa zrejme veľmi vydarila.

Autor: Redakcia
Foto: Pavol Urbi

Chcete aj vy nový vzhľad?

Bližšie informácie o poskytovateľoch služieb do Premien nájdete tu:

Navštívte salón XoXo na webe www.xoxo.sk alebo priamo v Bratislave na Riazanskej ulici oproti Polusu.

Nájdite svoj vlastný štýl v obchodoch Mexx. Kde nás nájdete? V Bratislave (Mexx Family shop Aupark, Mexx Lifestyle woman Polus) a v Trenčíne (Mexx Lifestyle woman).


Dokážete si sex vychutnať naplno?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac