Prečo máte na tvári červené žilky?

Prečo máte na tvári červené žilky?
Aj vy patríte do davu žien, ktoré sa deň čo deň snažia mejkapom zakryť červené žilky? Na tvári skutočne nie sú žiadnou ozdobou a môžu vytvárať dojem nesprávnej starostlivosti. Horšie však je, že vo väčšine prípadov je to aj pravda. Za žilky si často môžeme samy...

Zimná starostlivosť
Momentálne nás sužuje poriadna zima, čo je pri téme pleť malou výstrahou. Mráz, vietor a najmä prechody zo zimy do tepla a naopak vedia na pokožke narobiť neplechu, ktorou je v prvom rade podráždenie, vysúšanie a strata elasticity. Ruka v ruke s týmito problémami však idú spomínané žilky, ktoré kvôli zvýšenej námahe praskajú a následne spod pokožky presvitajú.

Ak ste majiteľkou mastnejšej pleti, a predsa vás zdobia červené čiarky na tvári, je na mieste zvážiť svoju starostlivosť. Hrubé zaobchádzanie s pokožkou pri čistení, peelingovaní alebo nadmerná fajčenie či konzumovanie alkoholu takisto vplývajú na našu krásu a môžu jej uškodiť. V každom prípade preto platí, že základom je prevencia, aby ste sa nemuseli žilkami trápiť.

Čo proti nim robiť?
Ak sa žilky objavili a chcete sa ich zbaviť, najrozumnejšie bude návšteva dermatológa. Poradí, ktorá metóda bude vo vašom prípade najúčinnejšia, vo väčšine prípadov je to laser. Aby ste však predišli opätovnému praskaniu žiliek, musíte byť opatrnejšia. Základom je dodržiavať tieto veci:

Zvoľte správny krém a používajte ho: Každá pokožka vyžaduje krém určený jej požiadavkám. Nezabúdajte, že v lete a zime sa potreby tela menia a mali by ste im prispôsobovať kozmetiku.

Pozor na slnko: Slnko je síce k životu potrebné, no v neuváženej miere môže uškodiť. Pokožka je zvlášť citlivá na nebezpečné zložky v slnečných lúčoch, preto ju treba pred nimi chrániť, či je leto alebo zima.

Starajte sa o vzduch: Ak pokožka vyžaduje viac, doprajte jej to. Často je vzduch v miestnostiach prekúrený a doslovy vysušený, čo vplýva aj na pleť. Aspoň v domácom prostredí si preto zvlhčujte vzduch, čo zabráni vysúšaniu pokožky.

Kŕmte pleť: A to zvnútra aj zvonka. Jedzte dostatočne veľa čerstvých plodov, ktoré zaisťujú prísun vitamínov, minerálov, stopových prvkov i vody. Váš jedálniček by mal byť pestrý a zdravý, aby taká bola aj pleť, respektíve celé telo. Nezabúdate na pitný režim, ktorý skrášľuje, spevňuje a napomáha a odolnosti pleti.

Pozor na životný štýl: Nemôžeme zabudnúť na životný štýl ako faktor krásy. Cigarety, alkohol, nadmerné pitie kávy a ponocovanie ničomu nepomôžu, tobôž stavu vašej pleti. Aby dokázala vzdorovať vplyvom z okolia, sama o sebe musí byť dostatočne silná a zdravá.

Autor: Angie


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac