Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?

Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?

Dostali ste pozvanie na svadbu priateľky, ktorá sa koná už o pár mesiacov, v tom najlepšom letnom výpeku? Leto prináša viac nápadov na šaty, fantázii sa medze nekladú a nemusíte si ani kupovať nič nové a svetaborné. Niekedy stačí len zmeniť malý detail na šatách, ktoré vám visia doma už roky.

KLIKNITE NA PRIDANÚ FOTOGALÉRIU

V prvom rade myslite na to, ako ušetriť. Majte stále na pamäti, že oblečenie robí človeka, u ženy je to desaťnásobná pravda. Pozrite si celý svoj šatník. Vyhoďte oblečenie zo všetkých kútov skrine, kde ste neupratovali aspoň jeden rok. Stále nič? Nezdá sa vám žiadna sukňa, či šaty dosť atraktívne? Druhý variant je šaty si požičať.

Naposledy ste predsa boli unesená oblečením kamarátky na jej narodeninovej party. Prečo sa jej teda nespýtať, či by vám ich nepožičala? Pokiaľ idete na svadbu priateľom, ktorí neboli na jej oslave tiež, pokojne si vezmite šaty z druhej ruky.

Ak takúto kamošku nemáte, zostáva vám už len posledná možnosť, šaty si kúpiť. Kde však hľadať tie správne? Ak pôjdete po šatách nevesty, trebárs aj do požičovne, obchod hneď vedľa bude určite pre družičky. Niečo si zákonite vyberiete. Ak vám stačí aj málo, potom pre vás máme niekoľko tipov.

Kamoška chce usporiadať bláznivú svadbu, no vy máte doma akurát jedny čierne šaty, ktoré síce zoštíhľujú vašu postavu, ale hodia sa skôr na smutnejšiu príležitosť. Šaty na svadbu by nemali byť veľmi dlhé, ani príliš krátke. Dĺžka spodnej časti nech vám sadne priamo na kolená. Aby vám vynikli aj príťažlivé letné sandáliky. Skúste zaujať farebnosťou. Červená alebo ružová sú farby leta. Pozor: na svadbu sa nenosí príliš veľa šperkov.

Ak ste človek, ktorý nemá rád výstrednosť, môžete zostať formálna, ale iba na 50%! Farebnosť zakryte za vínovú zelenú s prekvapivým vzorom. Nech vyzeráte večer, ako na správnej koktejl party, ale zároveň stále upravená. Dôležité je, aby ste v šatách na svadbu nevyzerali nikdy ako na promóciách. Už nie!

Ak sa kamoška chystá na obrad pod holým nebom, buď v záhrade alebo na umelej pláži, majte po ruke letné šaty, ktorým nevadí piesok, vietor a potenie iba minimálne. Tu ide etiketa bokom. Pokojne si oblečte šaty, v ktorých by ste sa korzovali niekde na francúzskej riviére. S kvetinovým vzorom, na ramienka. V móde je čiernobiela kombinácia, žltočierna a všetky teplé farby leta.

Ak sa kamarátka nevydáva zrovna v dažďovom pralese, ale vy viete, že sa na pekné počasie nemôžete spoľahnúť, zoberte si niečo zároveň do dažďa. Šaty, ktoré nepijú vodu, postavené na balónovom základe. Mali by mať čo najviac nazberkané na hrudníku, alebo s volánmi naspodku.

Nakoniec, nič nepokazíte koktejlkami, ktoré sa hodia až na večernú party. Hostia to však pochopia a nikto sa nebude vzrušovať, že ste cez deň už pripravená na večer. Určite sa neprezliekajte. Zmena šiat vždy bola a bude výhradou iba nevesty!


Aký máte štýl?
Otestuj sa

Galéria

Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?+11Pozvanie na svadbu: čo si v lete obliecť?

Neprehliadnite

Čítaj viac