Potraviny, ktoré naozaj zoštíhlia bruško

Potraviny, ktoré naozaj zoštíhlia bruško
Brušákov môžete urobiť hoc aj milión, no pokiaľ sa vaše bruško nafúkne alebo zadrží vodu, ploché určite nebude. Vyduje sa smerom von, čo znamená guľaté a plné tvary, ktoré sa do bikín veľmi nehodia. Ako teda poraziť tieto neželané efekty spôsobené najmä stravou a nedostatočným pitným režimom? Narýchlo pomôžu vybrané potraviny...

Banán
Nafúknuté bruško nie je ničím príjemným, no väčšinou si zaň môžeme sami. Zjedli ste večer niečo priveľmi slané? Odpoveď na otázku, prečo sa vaše tvary zväčšili, poznáte, no ako to zmeniť, to si povedzme tiež. Rýchlou možnosťou je pridať k raňajkám banán, ktorý vysokým obsahom draslíka dokáže minimalizovať prijatú soľ v tele.

Červené hrozno
Vďaka dovozu sezóna hrozna nikdy nekončí, čo je dobrou správou v prípade, že bojujete s plynatosťou a nafukovaním brucha. Malé červené bobule po prvé chutia výborne, po druhé zasýtia a po tretie dokážu efektívne bojovať proti plynom v črevách. A to je v tejto chvíli najdôležitejšie.

Avokádo
Do radov ovocia patrí aj avokádo, ktoré takisto pomáha vášmu brušku. Keďže ide o potravinu obsahujúcu dostatok zdravých tukov, mala by mať pravidelné miesto vo vašom stravovacom režime. Tak ako olivový olej, ryby alebo orechy ponúka zdravé tuky, ktoré napomáhajú správnej funkcii čriev. Navyše sa vďaka ich obsahu aj rýchlejšie zasýtite, takže získavate aj bonus.

Uhorka
Aj zelenina je vo všeobecnosti vhodným pomocníkom pre ploché bruško, no uhorka navyše okrem malého počtu kalórií ponúka aj veľké množstvo vody. Z radov prírodných plodov tak ide o účinné diuretikum, ktoré funguje veľmi jednoducho. Čím viac vody prijmete, tým častejšie chodíte močiť. A čím častejšie močíte, tým je vaše bruško menšie. Logické a účinné.

Melón
Červený melón je na tom takmer rovnako ako uhorka, ba dokonca o čosi lepšie. Chutí sladko, a to bez akéhokoľvek pridania cukru, obsahuje len niekoľko desiatok kalórií a je naplnený vodou. K dispozícii tak máte ďalšie chutné diuretikum, ktoré však zoženiete len v lete.

Špargľa
Možno nepatrí na zoznam vášho obľúbeného jedla, ale my vám dáme dôvod, prečo to zmeniť. Ako sme už hovorili, za vyduté bruško môže aj zadržiavanie vody, ktorej však dokáže špargľa efektívne predchádzať. Výživoví experti radia, aby ste si na večeru pridali na tanier zopár kúskov špargle a na druhý deň bude bruško pekne odvodnené a pripravené do plaviek.

A samozrejme, nezabúdajte na pitný režim. Bez dostatku tekutín nedokáže telo pohodlne tráviť jedlo a môže vám spôsobovať problémy ako plynatosť a zápchu. Preto pite dostatok nesladených nápojov a bylinkových čajov, ktoré vás zásobia vodou a vyplavia z tela všetko nepotrebné.

Autor: Grace


Hrozí vám anorexia?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac