Potraviny, čo vás spravia za chvíľu tučnou

Potraviny, čo vás spravia za chvíľu tučnou

Poznáte to – cez deň sa cítite ako štíhla laň, ale beda, ak si dáte niečo výdatnejšie. Naraz miesto krehkej ženy pripomínate tehuľku. Ako ste mohli pribrať za pár hodín? Nedeste sa zbytočne, vaša voľba len padla na nesprávne potraviny.

Nafúknuté brucho je prejavom spomaleného a problematického trávenia. Pocit nafúknutého brucha je však nielen nepríjemný, ale bruško je aj neestetické. Postava sa hneď zdá byť tučnejšia. Ktoré potraviny to spôsobujú?

Sódy a malinovky
Sú to práve sýtené nápoje, ktoré sa postarajú o to, aby bolo brucho na pohľad plnšie. Tým, že obsahujú plyny, ktoré sa hromadia v črevách, zaťažujú tráviaci trakt a spôsobujú pocit nafúknutého, veľkého brucha. Nehovoriac o tom, že tie ochutené sú aj kalorické a pri snahe udržať si štíhlu líniu absolútne nevhodné.

Tip: Mätový, žihľavový, medovkový alebo zázvorový čaj sú ideálne pri chudnutí. Pomáhajú vyplaviť z tela toxíny a zbavia vás nadúvania.

Ťažké jedlá a fastfoody
Aj vy milujete bryndzové halušky či knedľu s hustou smotanovou omáčkou? Bohužiaľ, naše brucho po nich rozhodne ploché nebýva a preto by ste si ich mali dopriať len výnimočne, prípadne si dať len polovičnú porciu.

Hotové jedlá a pochúťky z fast foodov sú presýtené koreninami a soľou, takže po ich konzumácii telo zadržiava vodu a vy máte naraz pocit, že ste poriadne pribrali – a to nielen na bruchu, ale aj v tvári. Pred rande sa rozhodne oplatí si ich odoprieť.

Pauza s chlebom
Aj nadmerná konzumácia chleba môže stáť za nadúvaním. Ak ho však obmedzíte a nahradíte celozrnným pečivom, onedlho zbadáte prvé pozitívne výsledky. Chlieb konzumujte v malom množstve radšej častejšie, než niekoľko krajcov naraz. Pokiaľ máte k dispozícii pekárničku chleba, využívajte ju a pripravujte si zdravé celozrnné chleby so semienkami. Sú zdravé, lahodné a diétnejšie než kupovaný biely či zemiakový chlieb.

Stavte na probio
Probiotiká vášmu telu pomôžu zvládnuť trávenie, upokojiť črevá a nadobudnúť stratenú rovnováhu tráviacemu traktu. Zaveďte do vášho jedálnička probiotické raňajky vo forme jogurtov so živými kultúrami alebo kyslomliečnych probio nápojov. Prečistíte telo a bruško bude pri ich pravidelnom užívaní viditeľne plochejšie.

Autor: Linda


Aký ste typ?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac