Porazte kilá cez víkend!

Porazte kilá cez víkend!
Ak ste si aj vy povedali, že prejedaniu je už dosť a chceli by ste nejaké to kilo zhodiť počas víkendu, máme pre vás pár užitočných tipov. A veríme, že ručička alebo číslo na váhe pôjdu smerom nadol...

Ryžová kúra (aspoň na víkend)
Kúra s varenou celozrnnou ryžou je vhodná na detoxikáciu a ozdravenie celého organizmu, čo má priamy pozitívny vplyv aj na duševný stav, psychiku a omladnutie. Celozrnná ryža natural obsahuje z obilnín najhodnotnejšie bielkoviny, málo tukov, asi 73% uhlohydrátov, vitamíny B1, B2, B3 a z minerálnych látok malé množstvo sodíka, ale veľa draslíka, fosforu a kremíka. Má značný obsah kyseliny glukurónovej, ktorá sa v tele, s pomocou enzýmu glukuronidázy, viaže s cudzorodými, ťažko odbúrateľnými jedovatými látkami, ktoré je potom telo schopné vylúčiť a zbaviť sa ich.

Celozrnná ryža je pre obsah veľkého množstva cenných látok osobitne vhodná na redukčnú diétu. Aj keď by v normálnom režime mala táto kúra trvať zhruba mesiac, v skrátenom 12 dní, vy môžete skúsiť aspoň ultra skrátenú verziu na 3 dni. Ideálne je začať v piatok ráno a do jedálnička zaradiť iba varenú celozrnnú ryžu bez soli spolu s čerstvou uvarenou zeleninou alebo so zeleninou pripravenou na vodnej pare. V porciách sa neobmedzujte, jedzte vtedy, keď budete pociťovať hlad. Radšej viackrát menšiu porciu, než opačné garde. Zbavíte sa tak nielen telu nepotrebných látok, ale aj nejakého kila navyše.

Ananásová diéta
Ak si myslíte, že máte jesť iba ananás, ste na omyle. Pointa tejto diéty je totiž v množstve ananásu, ktoré by ste mali behom dňa skonzumovať. Aby bola blesková diéta účinná, odporúča sa zjesť až 3 kilogramy tohto žltého pokladu. Samozrejme, v kombinácii s ľahkými raňajkami, obedom či ľahkou večerou.

Zemiaková diéta
Keď si ju pochvaľuje Meryl Streep, niečo na nej bude. Podľa jej slov dokáže zemiaková diéta človeka, ktorý má s postavou problémy, pripraviť až o pol kilogramu denne. Samotné zemiaky neobsahujú žiadny tuk, zato však skoro všetky najdôležitejšie minerály a stopové prvky. Zemiaková diéta má odvodňujúce účinky a zlepšuje trávenie, preto s ňou môžete rýchlo schudnúť, no nehladovať a získať zároveň veľa energie. Aby však diéta nebola jednotvárna, zemiaky kombinujte napríklad so strukovinami, s kyslomliečnymi výrobkami a chudým mäsom. Dobrú chuť a do schudnutia! :)

Autor: Dada


Trpíte depresiou?
Otestuj sa

Neprehliadnite

Čítaj viac