Plesové šaty presne podľa postavy

Plesové šaty presne podľa postavy

Plesová sezóna je odštartovaná, no ako na potvoru neviete, ktoré šaty si zvoliť! My vám rady poradíme, v čom budete za kočku a akým typom sa zasa pre zmenu vyhnúť tak, aby vynikla vaša postava. Na čo si teda dať pozor?

Dôraz na krivky
Poznáte to, čím viac šiat na výber, tým ťažšie rozhodovanie. Keby to bolo také jednoduché, nabehnúť do požičovne šiat, vybrať si z pár pekných kusov a potom si už len užiť plesanie. Bohužiaľ, takéto rýchle to pri výbere róby nebude. V prvom rade je totiž dôležité zvážiť všetky plusy a mínusy svojej postavy a na základe toho siahnuť po tých pravých šatách. Nič nevyzerá horšie, než drobné žieňa vláčiace za sebou tony látky, či vykukujúci tuk spod pazuchy inak krásnej ženy. Našťastie, aj keď žiadna z nás obyčajných žien nie je dokonalá, všetky si môžeme nájsť spoločenské šaty, v ktorých budeme vyzerať prvotriedne. Ako na to?

Problém: Chlapčenská postava
Buď môžete svoju štíhlosť zdôrazniť a staviť na jemné saténové šaty na špagetové ramienka, alebo sa pousilovať dodať krivky tam, kde treba. V tomto prípade sa osvedčujú korzetové šaty, ktoré navodia dojem plnšieho dekoltu. Ak máte pekné, štíhle boky, látka sukne môže byť splývavá, i vzorovaná, pretože vašej postave to nijak neublíži. Trblietky, flitre, koráliky a lesklé materiály opticky rozširujú, takže si ich pokojne doprajte, rovnako ako svetlé farby.

Problém: Útle pliecka, väčšie pozadie
Subtílne ramená a driek, zato plné boky a väčší zadoček sú charakteristické pre postavu typu hrušky. Cieľom by teda malo byť odpútanie pozornosti od širokých bokov. V tomto prípade najlepšie fungujú dvojfarebné šaty. Spodná sukňa by mala byť tmavšia, matná, pri vrchu sa môžete vyblázniť viac. Stále je populárna čierno-biela kombinácia, biely vrch ozdobený mašľou alebo výraznou aplikáciou privedie pohľad na dekoltáž.

Problém: Veľké bruško
Nezabral ani predplesový detox? Nič to! Nafúknuté bruško môžeme aspoň opticky minimalizovať. Základom nie sú ani tak šaty, ako spodná bielizeň. Zabudnite na tangá a podprsenku, radšej investujte do sťahovacieho body s dlhšími nohavičkami. V prípade, že budete mať oblečené šaty bez ramienok alebo so špagetovými ramienkami, prispôsobte tomu výber podprsenky. Existujú aj špeciálne sťahovacie pásy z príjemných materiálov, ktoré sploštia bruško za okamih.

Ak je brucho priveľmi nápadné, oceníte šaty empírového strihu, previazané pod prsiami. Výrazný náhrdelník alebo náušnice odpútajú pozornosť od centrálnych partií, bižutéria je teda vítaná. Strihovo vám budú svedčať postupne sa rozširujúce šaty, prípadne hlboké výstrihy, tabu je štýl á la morská panna. Z materiálov zabudnite na lesklý satén, inak sa budete zdať ešte širšia.

Problém: Príliš drobná
Ste petite? Veríme, že je problém zohnať šaty pre drobnejšie dámy. Opticky vám pridajú pár centimetrov nielen vysoké lodičky, ale aj dlhé visiace náušnice, vysoko vyčesané vlasy so zaujímavou ozdobou, ale aj šaty bez ramienok primeranej dĺžky. Na ples sa, samozrejme, patrí chodiť v dlhej róbe a koktejlky na ňom nemajú čo hľadať, ale ak zvolíte priveľmi dlhú róbu, môžete sa zdať byť ešte nižšia. Preto sa vyhýbajte šatám s vlečkou.

Tip: Krásne róby stoja vždy za inšpiráciu – pozrite sa do priloženej fotogalérie. Páčia sa vám niektoré šaty?

Autor: Linda


Je tvoja budúcnosť jasná?
Otestuj sa

Galéria

Plesové šaty presne podľa postavyPlesové šaty presne podľa postavyPlesové šaty presne podľa postavy+19Plesové šaty presne podľa postavy

Neprehliadnite

Čítaj viac