Plesová premena: Lucka ako hviezda večera

Plesová premena: Lucka ako hviezda večera
„Sú to najmä moje vlasy, ktoré sú dlhé a už neviem, ako ich česať, je to líčenie, ktoré mám na rôznych akciách stále rovnaké a aj keď milujem plesy, v poslednej dobe sa na každom cítim stereotypne..." presne takto znela prihláška našej víťazky do plesovej premeny. Zobrali sme to ako výzvu a študentku Lucku sme si pozvali do Bratislavy na príjemný babský deň.

Vyberáme šaty
Po prvý raz sme sa stretli v salóne Danielle, ktorý je jedným z partnerov našej premeny. Do súťaže ponúkal zapožičanie šiat a sympatická čiernovláska sa pustila do skúšania. Napriek tomu, že prvotnou túžbou bola iná farba než klasická čierna, nesmrteľný odtieň vyhral aj tentoraz. Prečo? „Cítim sa v nich úplne najlepšie," rozhodla sama Lucka a za „víťazné" šaty zvolila čierny padavý model s hlbším výstrihom a celkom odhaleným chrbtom. Dozdobovali ho kamienky na hrubších ramienkach i okolo zadného zapínania, rafinovaným detailom bolo krížené zapínanie na hornej časti chrbta. Červené, žlté i jemné marhuľové šaty, ktoré mala Lucka počas skúšania na sebe, sme opäť zavesili na vešiak a návšteva salóna Danielle bola úspešne vybavená.

Češeme sa na večernú udalosť
V deň plesu, na ktorý sa naša víťazka chystala, sme sa stretli v exkluzívnom salóne XoXo. Očakávali nás šikovné ručičky profesionálov, ktoré si zobrali Lucku do parády a prvým z krokov bol výber účesu. Dlhé vlasy predurčovali, že možností je viac ako dosť, a tak sa spoločnými predstavami a odporúčaniami vybralo česanie dohora. „Aspoň krásne vynikne odhalený chrbát," poznamenala kaderníčka Kristína Hantáková a dodala, že jej cieľom bude zaujímavý drdol. Nie hladký, aký by si naša víťazka vedela vyčarovať aj sama doma, ale prekladaný po pramienkoch a začesaný do nápadného tvaru.

Šikovná profíčka rozdelila Luckine vlasy na niekoľko sekcií. Ako prvá prišla na rad zadná sekcia vlasov, ktorej základom bola drdolová výplň, teda pevná penová gumička. Okolo nej sa následne obmotávali jednotlivé pramene, dôkladne sa prichytávali nenápadnými sponkami a postupne sa priberali vlasy z ďalších sekcií.

Pomocou tenkej žehličky boli pramene dostatočne hladké a na koncoch zvlnené, aby sa s nimi dobre pracovalo a dalo sa s nimi doslova hrať. Všetky vlasy, vrátane tých predných, sa začesali smerom dozadu a výsledkom bol takpovediac hollywoodsky drdol. Veľký, zozadu prepletený a spredu krásne uhladený, aby s ním Lucka mohla hrdo vyraziť do spoločnosti. „Cítim, že je dostatočne pevný a napriek tomu nie je ťažký," zhodnotila. „Takto by som sa doma určite nedokázala učesať," tešila sa pri pohľade do zrkadla.

Líčenie, aké sa bežne nenosí
Stajling hodiaci sa na večernú udalosť vyžadoval aj líčenie. Ujala sa ho Zuzana Košová, kozmetička, ktorá Lucke dala na začiatok niekoľko praktických rád pri starostlivosti o pleť.

Samotné líčenie zvolila do fialovo - ružovej kombinácie, ktorá síce bola pre našu víťazku veľkou neznámou, no na nové farby na svojej tvári sa veľmi tešila. „Aj bez čiernej linky, akú Lucka bežne nosí, dokážeme vytvoriť výrazný večerný look, stačia na to tiene a maskara," vysvetlila profesionálka pracujúca s líčidlami.

Po nanesení mejkapu, zamaskovaní nedostatkov pleti pomocou korektoru a zafixovaní púdrom prišlo na rad líčenie očí. Vonkajší kútik Zuzana zvýraznila fialovou, na vnútro viečka aplikovala jasnú ružovú. Vnútorný kútik aj miesto tesne pod obočím rozjasnila bielou a na spodnom viečku si pomohla sčasti fialovým a sčasti ružovým tieňom. Postačil na to menší štetec s plochým aplikátorom a na svete bola jemná, no efektná linka. Luckiným prirodzene dlhým mihalniciam stačilo niekoľko vrstiev maskary a výsledkom boli oči ako z rozprávky. Pre dokonalý efekt kozmetička zvýraznila obočie hnedou ceruzkou a začesala kefkou, aby bol pohľad dokonalý.

Luckine pery ostali nalíčené len jemne, keďže dôraz sa kládol na oči. Stačila ružová kontúrovacia ceruzka na ich línie a ružový lesk na zvýraznenie. Na záver už len výraznejšie líčka a večerný mejkap pre našu víťazku bol hotový.

V šatách ako hviezda večera
S účesom a výraznejším líčením sa Lucka hodila do šiat a zo študentky bola razom princezná. V čiernych rafinovane strihaných šatách krásne vynikla a my sme cvakali jedna radosť. Premena dopadla na jednotku a s výsledkom bola spokojná aj sama premenená. „Už sa nemôžem dočkať plesu," tešila sa a my sme jej nemohli popriať nič iné, len nech si svoj večer v úlohe hviezdy rozhodne užije.

Autor a foto: GaBi

Partneri premeny

Exkluzívny salón Xoxo Day Spa pod jednou strechou ponúka komplexné služby v starostlivosti o vlasy, ruky, nohy, pokožku celého tela. 

Viac na xoxo.sk 

  

Salón Danielle ponúka dostupné šaty, ktoré si môže dovoliť každá žena - na svadbu aj do spoločnosti. 

Viac na salondanielle.sk

Poradňa krásy: Rady a tipy vizážistov z exkluzívneho salónu XOXO:

1. Ako odstrániť malé jazvy po akné?
2. Ako si prirodzene nalíčiť obočie?
3. Čo s krehkými nechtami?


Valentínsky test: Ako veľmi ste zamilovaná?
Otestuj sa

Galéria

Plesová premena: Lucka ako hviezda večeraPlesová premena: Lucka ako hviezda večeraPlesová premena: Lucka ako hviezda večera+57Plesová premena: Lucka ako hviezda večera

Neprehliadnite

Čítaj viac